Yükleniyor...

Ripple (XRP) CEO’su Garlinghouse Youtube ile Birlikte Çalışacaklarını Duyurdu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto para dolandırıcılığıyla mücadelede iki platform işbirliği yapacak

ripple youtube

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto para dolandırıcılığıyla mücadelede iki platform işbirliği yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından paylaşılan bir açıklamaya göre, şirketi YouTube  ile bir anlaşmaya vardı. Bu nedenle, XRP dolandırıcılık videolarını kaldırmadığı için platforma dava açmayacak.

Savaş Yerine Barış

Garlinghouse, şirketinin dünyanın önde gelen video barındırma platformu YouTube ile anlaşma sağladığını duyurdu. Dolandırıcılar tarafından başlatılan sonsuz “XRP hediyeleri” için onları dava etmeyecek. Tipik olarak, bu eşantiyonlar Ripple Inc. veya Garlinghouse’un kendisi adına başlatılır. Dolandırıcılar, popüler YouTube hesaplarını ele geçirir ve yeni yatırımcıları cezbetmek için onları “Ripple” olarak yeniden adlandırır.

Dahası, Ripple ve YouTube bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve kaldırmak için işbirliği yapacak. CEO Garlinghouse, bunun platformların dijital segmenti değiştirmedeki rollerini anlamalarının bir sonucu olduğunu vurguladı:

“Sosyal platformlar, kripto para dolandırıcılıkları konusunda çözümün bir parçası olma ihtiyacının farkına varılmasına izin vermedeki rollerini kabul etmeye başlıyor.”

Anlaşmanın kesin detayları ise gizli kalacak.

Garlinghouse, kötü niyetli faaliyetleri azaltmak ve fonları takip etmek için yararlı olan XRP odaklı araçlardan da bahsetti. Bu XRPlorer ekibinin XRP Forensics araçlarıdır. XRP Ledger hesaplarındaki şüpheli etkinliklerle savaşırlar. Bununla birlikte, platformların katılımı olmadan, bu uygulamaların çok işe yaramadığını da kabul etti.

Dikkatli Olunmalı

Daha önce ABD’yi kapsadığı gibi, XRP dolandırıcılıkları kripto para piyasasındaki suç faaliyetleri için çok karlı bir yön olmaya devam ediyor. XRP Forensics analistleri, tek başına bir kampanyanın her 24 saatte bir 60.000 dolardan fazla getiri sağlayabileceğini hesapladı. Bu nedenle özellikle yeni yatırımcılar çok dikkatli olmalı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x