Yükleniyor...

Ripple (XRP) CEO’sundan Bitcoin (BTC) Madenciliği Açıklaması

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin’in (BTC) yenilenebilir enerjinin kullanılması ile birlikte, madencilik konusunda tam potansiyeline ulaşacağına inanıyor

brad

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin’in (BTC) yenilenebilir enerjinin kullanılması ile birlikte, madencilik konusunda tam potansiyeline ulaşacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse yaptığı açıklamada, Bitcoin konusundaki duruşunu netleştirerek, buna karşu herhangi bir yasağı savunmadığını açıkladı. Bununla birlikte Bitcoin ile yapılan bir işlemin 75 galon petrol gerektirdiğini vurgularken, tüm kripto alanının Bitcoin madenciliğini temiz bir enerji işine dönüştürmeyi hedeflemesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in artan değeri, tüm dünyanın dikkatini çekti. Ancak bu fiyatın artması, çevrecileri de endişelendirmiş durumda. Varlığın değerlenmesi ile birlikte, madencilik faaliyetlerinin de hız kazanmasından endişe ediliyor. Ayrıca varlığın işlem doğrulama, ağı güvence altına alma v.b. gibi süreçleri de elektrik kullanımını arttırıyor. Konuyla ilgili Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Bir ödeme aracı olarak Bitcoin, insanlığın şimdiye kadar yarattığı en verimsiz ödeme mekanizmaları arasında yer alıyor. Çünkü Bitcoin’in fiyatı arttıkça, enerji tüketimi ve karbon izi agresif bir biçimde ölçeklenmeye devam ediyor. Bir Bitcoin işleminin yaklaşık 75 galon benzinin yakılmasına eş değer olduğunu düşündüğümüzde, gözden kaçırılmaması gerektiğine inanıyorum.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x