Yükleniyor...

Ripple (XRP) Davasında Yeni Tarihler Belirlendi

Ripple ve SEC arasındaki davanın ön duruşması 22 Şubat 2021’de görülmüştü

ripple sec

Ripple ve SEC arasındaki davanın ön duruşması 22 Şubat 2021’de görülmüştü. Şimdiyse, dava için bir sonraki önemli tarihler duyuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple’ın avukatı James K. Filan, davayla ilgili olarak belirlenen yeni tarihleri duyurdu. Filan, Twitter üzerinden SEC tarafından gönderilen mektubun bir kopyasını paylaştı. Filan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada Ripple eski CEO’su Chris Larsen ve şu anki CEO Brad Garlinghouse’u temsil ediyor.

Filan’ın paylaşmış olduğu SEC tarafından sunulan mektupta, iki taraf da mahkemeye, davalıların davayı reddetme taleplerine ilişkin iddialarını sunmak için önerilen tarihler üzerinde anlaştıkları yer alıyor. Buna göre sanıkların açılış savunmaları 12 Nisan’da, SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek. Daha sonra savunmanın SEC’in sunduğu argümanlara yanıt vermesi için 4 Haziran’a kadar vakti olacak.

SEC’in suçlama yaptığı 22 Aralık 2020’den bu yana Ripple çeşitli konularda zarar gördü. Örneğin ABD’deki birçok borsa, XRP‘yi listeden çıkardı. ABD dışında, borsalar Amerikalıların trade yapmasını yasakladı. Sınır ötesi işlemler yapmak için XRP’ye güvenen Moneygram gibi bazı kurumsal müşteriler, regülasyon çekinceleri nedeniyle Ripple ile arasındaki anlaşmadan vazgeçti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x