Yükleniyor...

Ripple (XRP) 4. Çeyrek Raporunu Açıkladı: Şirket 2020’yi Güçlü Bir Şekilde Kapattı

Ripple (XRP) 2020 4

Ripple

Ripple (XRP) 2020 4. çeyrek raporunu yayınladı. Raporunda son çeyrekte yaşanmış bütün gelişmelere yer veren Ripple, piyasadaki gelişmeleri açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP sahibi olarak Ripple, diğer kripto para firmalarını şeffaflık ve etkin iletişim kurma konusunda adım atmaya çağırıyor.

Ripple’ın 2020 İdari Özeti

2020’nin 4. çeyreğinde türev piyasaları ve kripto para piyasasında yaşanan patlamaya dikkat çeken Ripple, yatırımcıların kripto paralara yönelmesinden memnun.

Ama ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava sonucu Ripple sahiplerinin çoğu ellerindeki coin’lerin alım satımını durdurdu. Bunun sonucu olarak Ripple’ın piyasa değeri 15 milyar dolar düştü. Bu, aynı zaman diliminde kripto piyasasının geri kalanındaki %50 oranındaki ralliyi hesaba katmıyor. Genel piyasa rallisi, öncelikle BTC tarafından yönetildi ve bazı piyasa katılımcıları, XRP’yi (SEC sonrası haberler) satan ABD’li tüccarların BTC’deki ralliye anlamlı bir şekilde katkıda bulunduğunu belirtti.

Sonraki sonuçlara göre ABD’deki düzenleyicilerin hareketleri Ripple hacminin %90’ına zarar vermedi. Hatta Ripple davalarla uğraşmasına rağmen, kurumsal olarak 15 yeni müşteriyle iş birliği anlaşması imzaladı. Ayrıca On-Demand-Liquidity (ODL) hacmini geçen seneye oranla 12 kat arttırdı ve finansal enstitülerle müşterileri için sınırlar arası ödeme altyapısı konusunda anlaştı. Yani SEC davası Ripple’ın piyasa değerini olumsuz etkilemiş olabilir ama kurumsal açıdan çok etkilendiği söylenemez.

Geçen çeyrekte, Ripple tarafından yapılan toplam XRP satışları 35.84 milyon dolardı. Dördüncü çeyrekte ise bu rakam 76.27 milyon dolar oldu. Ripple aynı zamanda üçüncü çeyrekte piyasadan 35 milyon dolarlık XRP alımı yaptı, 3. çeyrekte bu rakam 45 milyon dolardı.

Ripple’ın 2020 performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Ripple’ın 2021’de nasıl performans gösterir?


Üyelik
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
fdhg
fdhg
7 ay önce

🚀 🚀 🚀

0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x