Yükleniyor...

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 16 Ağustos 2020

XRP, son birkaç gündür 0,30 dolarlık bölgede dolaşıyor ve fiyatı uzun bir ticaret dalgasının ardından bu seviyenin üzerine çıktı.

ripple xrp fiyat analizi 16 agustos 2020

XRP, son birkaç gündür 0,30 dolarlık bölgede dolaşıyor ve fiyatı uzun bir ticaret dalgasının ardından bu seviyenin üzerine çıktı.

Kripto para biriminin son haftalardaki fiyat hareketi biraz karışıktı, 0,20 dolardan düşük ralli açık bir güç belirtisi iken, 0,33 dolarda aldığı çoklu redler kısa vadeli görünümü için sorun yaratıyor gibiydi. Analistler şu anda genel olarak XRP’de yükseliş yaşanacağını dile getiriyor ancak birçok kişi, son konsolidasyon aşamasının daha yüksek bir hamle yapmadan önce düşüşe zemin hazırlayabileceğini belirtiyor.

Güç Belirtileri Gösteriyor

XRP, yazının yazıldığı sırada 0.30 dolarlık seviyenin hemen altında 0.299 dolardan işlem görüyordu. Bu, geçtiğimiz hafta boyunca birkaç kez dokunulan 0.27 dolarlık en düşük seviyeden bu yana kayda değer bir yükselişe işaret ediyor. XRP o zamandan beri hem 200 günlük hareketli ortalamasını hem de 0.30 dolarlık kilit yatay direncini geri kazanabildiğinden, buradaki güçlü destek bir miktar ivmeyi katalize etmek için yeterliydi.

Uzun bir süre boyunca bu seviyenin üzerinde kalabildiği sürece, kripto para birimi, onu daha yükseğe gönderen başka bir satın alma baskısı akışı elde edebilir.

XRP 1 Dolara Çıkabilir mi?

Başka bir analist, birkaç faktörün önemli bir artış beklemesine yol açtığını açıkladı. XRP’nin, 2017 boğa koşusunun başladığı bölgeyi geri alma yeteneğinin, “devasa bir boğa bayrağı” ile birleştiğinde yakında 0,93 dolara yükselebileceğini dile getirdi.

Analist, şu ifadeleri kullandı:

“XRP’ye sahip değilseniz parayı küçümsersiniz. Maksimum finansal fırsat noktası bu seviyelerdedir. Bir yıllık destek menzilinin altında bir sapmanın ardından 2017 boğa koşusunun başladığı alanı geri aldı. Devasa bir boğa bayrağı. Orta vadeli düşünün (2-3 ay). Daha sonra 0.93 dolar görülecek.”

Düşüş Yaşanabilir

Bir diğer popüler analist Crypto Michael ise XRP’nin kısa zamanda bir geri çekilme yaşayabileceğini ifade etti. Michael’e göre XRP %27’nin üzerinde bir değer kaybı yaşayacak. Fakat XRP’nin yükselişini sürdürebilmesi için de 0.32 dolarlık engeli aşması gerekiyor.

XRP

Analist Denys Serhiichuk’a göre saatlik zaman diliminde XRP için bir geri dönüş mümkün. Likidite seviyesi hala yüksek, bu da ayıların bu kadar erken pes etmeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) yükseliş eğilimi var ve bu da hafif bir büyüme olasılığının yüksek olduğunu doğruluyor. Şu anda, pazara ayılar hakim ve boğalar inisiyatifi ele geçirmezse düşüş yaşanması ihtimali var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner