Yükleniyor...

Ripple (XRP) Fiyatının Yükselmesini Engelleyen 4 Faktör

2020 yılında çok güzel bir yükseliş trendine giren Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) düzeltmesi ile yaşanan karamsar tablodan etkilendi ve yazdığı kârların büyük kısmını geri verdi.

Ripple Coin XRP

2020 yılında çok güzel bir yükseliş trendine giren Ripple (XRP), Bitcoin (BTC) düzeltmesi ile yaşanan karamsar tablodan etkilendi ve yazdığı kârların büyük kısmını geri verdi. Gözler XRP’nin daha da yükselmesini beklerken yaşanan olumsuzluk büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Peki XRP’nin yükselmesini engelleyen faktörler neler?

Ripple’a Açılan Davanın Devam Ediyor Olması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

California Mahkemesi, Ripple’ı kısa süre önce kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçlayan yatırımcıların şikayetleri karşısında şirketin itirazını reddeti.

Bir grup yatırımcı şirkete dava açarak Ripple tarafından kandırıldıklarını ve zarara uğradıklarını iddia ettiler. Her ne kadar hâkim belirli iddiaları reddetmiş olsa da yatırımcılara Ripple’dan hesap sorabilmenin önü hala açık. Ripple, bunun XRP piyasasını yok etmeye yönelik bir adım olduğunu savunsa da California Mahkemesi hakimi bu itirazı kabul etmedi.

Menkul Kıymet Belirsizliği

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağı konusunda hala bir karar verebilmiş değil. Haziran 2018’de Bitcoin ve Ether için menkul kıymet olmadıklarını belirten bir açıklama yapan SEC, XRP hakkında henüz bir açıklama yapmadı. SEC’in nihai bir karar vermemiş olması XRP yatırımcılarını tedirgin ediyor.

İlk Halka Arzdan (IPO) Duyulan Endişeler

Ocak ayında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin önümüzdeki 12 ay içinde halka arz (IPO) edileceğini, halka arzda hisse senedi satacaklarını açıkladı. Bu açıklama yatırımcı tarafında XRP’nin değersiz bir token’a dönüşeceği şeklinde karşılık buldu.

XRP’nin Güven Vermemesi

Sektörden ünlü isimlerin sık sık XRP almayacakları yönünde beyanda bulunmaları XRP yatırımcılarını büyük oranda etkiliyor. Kısa süre önce Anthony Pompliano da bu yönde bir açıklama yaptı ve CNN’e verdiği röportajda asla XRP almayacağını söyledi. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, XRP’ye “köpek b*ku” adını verirken, başka bir ünlü isim Tone Vays ise en çok XRP’den nefret ettiğini açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x