Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple (XRP) Fiyatının Yükselmesinin 3 Nedeni

Ripple (XRP) Fiyatının Yükselmesinin 3 Nedeni

ABONE OL:google-news

Bugün erken saatlerde, beşinci en büyük kripto XRP, 0.30 dolar seviyesine ulaşmayı başardı, ancak daha sonra geri çekildi. Şimdi ise 0.30 sınırlarında iyileşmeye çalışıyor. Peki XRP neden bi anda yükselişe geçti?

CoinMarketCap’e göre, bugün erken saatlerde zor durumda olan XRP,  0,30 dolar seviyesini aşmayı başardı. Kripto para birimi son 24 saatte %9 oranında yükseliş yaşadı.

XRP 48 2

XRP, CMC verilerine göre yazının yazıldığı sırada 0.302 seviyesinden işlem görüyordu. İşte bu yükselişin olası sebepleri:

1. Ripple, SEC’e Yanıt Verdi

29 Ocak’ta Ripple, 21 Aralık 2020’de kendisine karşı yasal işlem başlatan ABD güvenlik düzenleyicisine resmi yanıt verdi. Ripple’ın genel konseyi Stuart Alderoty, Ripple’ın en son blog gönderisinde haberi duyurdu ve izleyiciler için yaşananları özetledi.

SEC’e, XRP’nin bir menkul kıymet değil, sanal bir para birimi olduğunu (düzenleyicinin XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasına rağmen) ve bu nedenle SEC’in bununla başa çıkma konumunda olmadığını hatırlattı. Ripple’ın hiçbir zaman bir ICO’su olmadı ve XRP’ye sahip olmak, sahiplerinin Ripple’ın gelirinin ve karının herhangi bir bölümünü alma hakkı olduğu anlamına gelmez. Savunmada SEC’in XRP ve Ripple aleyhindeki diğer iddiaları da tartışıldı.

2. DOGE Heyecanı XRP Büyümesini Besledi

Tanınmış analist Luke Martin, Dogecoin (DOGE) dün muazzam bir yükselişin ardından düşüşe geçtiğinde, fonların bu meme parasından XRP’ye akmaya başladığına inanıyor.

Dün, DOGE CoinMarketCap‘te ilk 10’da iki kez yer almayı başardı, ancak sonra iki kez de geri döndü. Yazının yazıldığı sırada DOGE CoinMarketCap’te 13. sırada yer alıyordu. DOGE, GME ve AMA hisselerini satın alan r/WallStreetBets ekibi tarafından pump’landı ve fiyat böylece ciddi bir yükselişe geçti.

DOGE topluluğunun daha aktif hale geldiğini gören büyük XRP topluluğu üyeleri, XRP Army’e sosyal medyada XRP pompalamaya başlaması için çağrı yapmaya başladı.

3. Musk Tarafından Teşvik Edilen Bitcoin Artışı

Altcoin’lerin yükselişi genellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki ani artıştan güç alır. Cuma günü, BTC; Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin adamlarından Elon Musk‘un Twitter biyografisinde Bitcoin’i etiketlemesinden yaklaşık altı saat sonra 32.250 dolar seviyesinden 38.092 dolara yükseldi.

Topluluk ve piyasa, Musk’ın sonunda Bitcoin’e teslim olduğunu ve onu benimsediğini düşündü. Musk’ın birçok kişinin Bitcoin hakkında olduğuna inandığı tweet’i Bitcoin blokzincirine kaydedildi. Bu büyük yükselişin ardından Bitcoin şimdiye kadar 34.000 dolar seviyesine geri döndü.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar