Yükleniyor...

Ripple (XRP), Hakkındaki İddialara Cevap Verirken Farklı Bir Konuda Daha Suçlandı

Ripple, Tetragon'un suçlamalarını reddetmeye çalışırken mahkemede "Kelime Oyunları" yapması iddiasıyla suçlanıyor.

ripple xrp kelime oyunu

Ripple, Tetragon’un suçlamalarını reddetmeye çalışırken mahkemede “Kelime Oyunları” yapması iddiasıyla suçlanıyor.

Ripple Labs, fintech devi Tetragon Financial Group’un iddialarını reddetmeye çalışırken mahkemede “kelime oyunları” yapmakla suçlanıyor. Law360’ın haberine göre, büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon Financial Group, Ripple Labs’ı “kelime oyunları” kullanarak şirketin blockchain devine karşı açtığı davada suçlamaları reddetmeye çalışmakla suçluyor.

Tetragon, Ripple’ı hissedarların anlaşmasını yanlış yorumlamakla suçluyor. Tetragon’un avukatı Holwell Shuster & Goldberg LLP’den Michael S. Shuster, Delaware Şansölye Mahkemesinden Başbakan Yardımcısı Morgan T. Zurn’e Ripple Labs temsilcilerinin mahkemede “kelime oyunları” oynadığını ve hissedarların anlaşmasının ifadesini uygunsuz bir şekilde kıvırdığını söyledi. Tetragon, 2019’un sonunda 180 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığında bu anlaşmayı imzalamıştı. İddialara göre anlaşmada SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmesiyle beraber yürürlüğe girmesi gereken bir madde var.

Buna göre Tetragon da SEC’in Ripple’a suçlamalarının ardından dava açtı ve bu maddeyi öne sürdü. Ripple ise henüz ortada resmi bir şey olmadığını iddia ederek, suçlamaları reddetti.

Tetragon’un avukatı, Ripple’ın avukatlarının İngiltere merkezli yatırım devine devasa bir  geri ödemeden kaçınmak için anlaşmanın dilini yanlış yorumlamaya çalıştığını iddia ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x