Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple'ın XRP'si için Önemli Bir Ortaklık Duyuruldu!

Ripple’ın XRP’si için Önemli Bir Ortaklık Duyuruldu!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Dağıtık defter teknolojisine yönük geliştirmeler yapan R3, Corda Settler için start verdi. Şirketlere ve işletmelere odaklı Blockchain‘ler arasında dünya çapında kripto para ödemelerini kolaylaştırmayı hedefleyen uygulama işe Ripple‘ın token’ı olan XRP ile başlıyor.

R3, XRP’nin Settler’da desteklenen ilk dünya çapında tanınmış kripto para birimi olduğunu açıkladı. XRP ve Corda ekosistemlerinin bir araya getirilmesiyle daha önce yargı önünde karşı karşıya gelmek durumunda kalan R3 ve Ripple arasında uzlaşma sağlanmış gibi görünüyor.

R3 CTO’su Richard Gendal Brown, “Corda Settler’ın devreye girmesi ve ilk ödeme mekanizması olarak XRP’nin desteklenmesinin dünyanın en nüfuzlu kripto para birimi ve Blockchain topluluklarının ikisinin geliştirdiği güçlü ekosistemlerinin birlikte çalışabileceğini gösteriyor.” yorumunda bulundu.

Corda Settler, her tür kripto para ve geleneksel varlığa açık, ancak XRP entegrasyonu dijital paraların değer transferinde kullanılmasının olası olduğunu göstermek için atılmış önemli bir adım.  Corda Settler açık kaynaklı bir CorDapp’e sahip. Uygulama, Corda defterini otomatik olarak güncelleyecek ve yararlanıcı hesaba eklenen ödemenin yapıldığını doğrulayacak. Settler’ın bir sonraki gelişim aşamasında yurt içi ertelenmiş net ödemeleri ve eş zamanlı hesap ödemelerini desteklemesi gündemde.

R3’ün yaptığı açıklamaya göre, yapılan bir iş esnasında Corda’da herhangi bir ödeme yükümlülüğü meydana geldiğinde taraflardan birisi ödemenin XRP ile yapılmasını talep edebilecek. Talep diğer tarafa bildirilecek ve son ödeme tarihine kadar ödemenin yapılması beklenecek. Ödemenin yapılmasının ardından doğrulama sağlanacak ve her iki taraf da yükümlülüğünü tamamlamış olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCCN
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar