Yükleniyor...

Ripple (XRP) İçin Sırada Ne Var? Başarılı Teknik Analist Cevaplıyor

Ripple (XRP) fiyatı da geçtiğimiz günlerde diğer kripto paralar ile birlikte düşüş eğilimine girdi.

ripple xrp 1

Ripple (XRP) fiyatı da geçtiğimiz günlerde diğer kripto paralar ile birlikte düşüş eğilimine girdi. Ancak popüler kripto para bugün iyileşme belirtileri gösterdi ve ufakta olsa artış kaydetti. Başarılı teknik bir analist olan Chayanika Deka’ya göre, XRP bir trend değişikliğinin eşiğinde görünüyor ve kripto para yeni bir ralli başlatabilir.

Kaynak: CoinStats
Kaynak: CoinStats

Chayanika Deka’ya Göre, Ripple Yeni Bir Ralliye Önderlik Edebilir

Üçüncü en büyük kripto para olan Ripple (XRP), şu anda 0,232 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’tan elde edilen verilere göre, Ripple  yaklaşık 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve 1,7 milyar dolarlık işlem hacmiyle ticaret yapıyor. Bu işlem hacminin yüzde 18’i OKEx borsasının XRP/BTC ticaret çifti üzerinden geliyor. Tanınan bir teknik bir analist olan Chayanika Deka’ya göre, XRP’nin 12 saatlik grafiğine bakıldığında kripto paranın aşağı yönlü trend çizgilerini aşağı çeken azalan bir kanal modeli oluşturduğunu görülüyor. Bu model Chayanika Deka’ya göre, yakın vadede olası bir boğa patlamasının göstergesi olabilir.

12 saatlik XRP grafiği
12 saatlik XRP grafiği

Analiste göre Hacim Profili (VPVR) göstergesi 0,20 dolar – 0,30 dolar aralığında maksimum işlem hacmi gösteriyor. Analiste göre, eğilim devam ederse ve bir koparma başlarsa, XRP fiyatı psikolojik 0,30 dolarlık seviyeye yaklaşabilir. Teknik analiste göre, XRP’de düşüş eğilimi küçük bir ihtimal olsa da kripto para şu anda 0,22 dolarlık seviyesinden destek alıyor. Chayanika Deka’ya göre  MACD çizgisi, sinyal çizgisinin altına geldi. Bu durum, Ripple (XRP) fiyatı için düşüş eğilimine işaret ediyor. Ayrıca analiste göre RSI, yüksek satış baskısı sebebiyle XRP yatırımcıları arasında olumsuz bir piyasa duyarlılığını işaret eden 5 medyan çizgisinin fazlası ile altında yer alıyor.

XRP/USD paritesi grafiği
XRP/USD paritesi grafiği

Sonuç

Chayanika Deka’ya göre, Ripple’da kısa vadede yükseliş eğilimi gösteren patern söz konusu. Ancak bu olumlu göstergelere rağmen bazı indikatörler XRP için aşağı yönlü bir eğilime işaret ediyor. Bu nedenle Chayanika Deka’ya göre, Ripple yükselişe geçmeden önce, bir düşüşü görebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner