Yükleniyor...

Ripple (XRP) Neden Beklenen Yükselişi Gerçekleştiremiyor?

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) yatırımcısı, uzun bir süredir büyük umutlar ile XRP'nin potansiyel boğa koşusu beklemekte.

xrp neden yükselmiyor

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) yatırımcısı, uzun bir süredir büyük umutlar ile XRP’nin potansiyel boğa koşusu beklemekte. Bu konu üzere popüler kripto para eleştirmeni Crypro Bitlord, Twitter üzerinden basit bir şekilde neden Ripple’ın büyük bir boğa rallisi sahnelemediği sorusunu takipçilerine yönelterek, bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

https://twitter.com/Crypto_Bitlord/status/1303920905874071553?s=20

 

Ripple’ın yerel kripto parası XRP, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre yazım itibari ile 0.247 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bulunduğu seviye yıllık bazda %25’lik bir artış yaşadığını gösteriyor. Ancak en büyük rakipleri olan Ethereum (ETH) yıl içerisinde yaklaşık %170 artış yaşarken, lider kripto para Bitcoin (BTC) aynı zaman diliminde %43 değer kazancı elde ederken, XRP’nin düşüşe performansı birçok kesim tarafından eleştiriliyor.

Jed McCaleb Etkisi

Crypto Bitlord’un sorusuna verilen cevaplar arasında en popüler olanı, Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in her ay büyük miktarlarda XRP satmasının, kripto paranın önündeki en büyük engel olduğu.

Kripto para piyasasında büyük transferleri izleyen Whale Alert’in yakın tarihli bir raporuna göre McCaleb, Şubat 2016’da yaptığı bir anlaşmaya göre günde 1.74 milyon XRP satışa sunuyor.

Başka bir kullanıcı ise XRP’yi geri planda tutan birkaç temel faktör olduğu belirtti. Bu faktörler; XRP’de düzenlemelere ilişkin bir netlik olmaması, büyük oyuncuların XRP’yi geliştirmek istemesi yerine ETH’ye akın etmesi, fiyat bastırma ve XRP’nin bankacı parası olarak görülmesi.

Bazı kullanıcılar ise bu cevaplara itiraz ederek, XRP’nin aslında son birkaç yıl içerisinde ciddi bir şekilde büyüdüğünü, 2017 yılında hiç değeri olmayan bir varlığın, sadece 3 yıl içerisinde 11 milyar dolar değerine yükselmesinin göz ardı edildiğini belirtiyorlar.

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Temmuz ayında XRP’nin fiyatı hakkında bir açıklama yaptı. Schwartz’a göre XRP’nin mevcut değeri, potansiyel değerden çok uzak.

Her ne olursa olsun, XRP’nin tüm zamanlarının en yüksek seviyesinden alım yaparak daha sonra yaşanan sert düşüş ile elindeki varlıkları çıkaramayan binlerce XRP yatırımcısı var. Bu yatırımcıların beklentisi XRP’nin tekrardan potansiyel yükselişinin başlaması ve hak ettiği yere ulaşması.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x