Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple (XRP) Önemli Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Ripple (XRP) Önemli Adımlar Atmaya Devam Ediyor

ABONE OL:google-news

Ripple, Japonya’nın SBI yan kuruluşu MoneyTap’in hissedarı oldu. San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Japon finans devi SBI Holdings’in bir yan kuruluşu olan MoneyTap’e yatırımını tamamladı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, uygulamanın yeni özelliklerinin ve hizmetlerinin geliştirilmesini hızlandırmak için hareket ilk olarak Ekim ayında duyurulmuştu. Yeni sermayenin eklenmesinin ardından, iki Ripple yöneticisi (Eric van Miltenburg ve Emi Yoshikawa) MoneyTap’e katılacak. Ripple dışında, yan kuruluşun 38 başka hissedarı var.

2021 Sonu İtibariyle 20 Banka

RippleNet ağı tarafından desteklenen MoneyTap uygulamasının 2021’in sonuna kadar 20 bankacılık kurumuna bağlanması bekleniyor. Şubat ayının sonuna kadar üç bankanın daha devreye girmesi bekleniyor.

İlkbaharda, uygulama ayrıca biyo-tanıma tabanlı dijital kimlikle daha sıkı Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürlerini tanıtacak. MoneyTap, Ripple ve SBI Holdings’in ortak girişimi olan SBI Ripple Asia tarafından 2016 yılında piyasaya sürüldü. Nihayetinde MoneyTap’in Japan Bank Consortium’un tüm üyelerini kaydetmesi bekleniyor.

Japonya, Ripple için en büyük pazarlardan biri ve bu da şirketin genel merkezini buraya taşımayı düşünmesine neden oldu. Japonya’nın XRP topluluğu tarafından bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de düzenleyici açıklıktır. Ocak ayında Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) token’ın bir menkul kıymet olmadığını doğruladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar