Yükleniyor...

Ripple (XRP), “Ripplex” ve “Ripple Impact” Adında İki Gizemli Başvuruda Bulundu

Ripple , "ripplex" ve "ripple impact" isimleri için gizemli ticari marka başvurusunda bulundu.

Ripple XRP Ripplex ve Ripple Impact Adinda Iki Gizemli Basvuruda Bulundu

Ripple , “ripplex” ve “ripple impact” isimleri için gizemli ticari marka başvurusunda bulundu. San Francisco merkezli küresel ödemeler girişimi bu ay iki başvuruda bulundu. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) göre her iki başvuru da kabul edilir ve “incelenmeyi bekliyor”.

Ripple (XRP) Bu Yıl 9 Başvuruda Bulundu

Ripple ayrıca bu ay, tanınmış küresel ödeme ağının adı olan “ripplenet” için bir ticari marka başvurusunda bulundu. Her üç ticari marka da küçük harflerle yazılmıştır. Genel olarak, şirket yalnızca bu yıl dokuz ticari marka başvurusunda bulundu.

Bu uygulamalardan biri hukuki bir anlaşmazlığa yol açmış olabilir. Haziran ayında Ripple, aynı adı taşıyan yeni evrensel ödemeleri için “PAYID” ticari markası için başvuruda bulundu.

Ripple, şu anda Avustralya Federal Mahkemesinde, finansal kurumlar arasında bir ödeme altyapısı işleten bir şirket olan NPP Avustralya’dan bir ticari marka fikri mülkiyet davasıyla karşı karşıya. Dava hakkında çok az halka açık bilgi olsa da, NPP Avustralya’nın adresleme hizmeti “PayID” olarak da bilinir. Dava 20 Ağustos’ta açıldı ve bir sonraki duruşma 26 Ağustos’ta yapılacak.

Ripple, kullanıcıların anında para gönderip almasına olanak tanıyan platformdan bağımsız bir ödeme ağı olan PayID’yi başlatan 40’tan fazla şirketten oluşan bir koalisyona liderlik ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner