Yükleniyor...

Ripple (XRP) Sıradaki Hamlesiyle Beklentileri Karşılayabilecek Mi?

XRP, genel piyasa yükselmesinden sonra bile diğer kripto para birimlerinin geri kalanından çok daha zayıftı.

Ripple Boğaları Nerede XRP Dönüm Noktasına Tutuluyor

XRP, genel piyasa yükselmesinden sonra bile diğer kripto para birimlerinin geri kalanından çok daha zayıftı. Dijital varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzaklara düştü. Örneğin Bitcoin, zirveden sadece %45 düşerken, XRP son artıştan sonra bile %92,7 düşmüş oldu

Geçen hafta, XRP birkaç önemli direnç seviyesini yıkabildi ve şimdi 0,3 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ne yazık ki, XRP hala 2020’nin başlarında edindiği 0,346 dolarlık zirveden uzak.

Ethereum ve Bitcoin her ikisi de yeni 2020 yüksekleri oluştururken, XRP geride kalsa da, XRP için iyi haberler var. Örneğin, dijital varlık Tether (USDT) 300 milyon dolar basmasına rağmen XRP, piyasa değeriyle 3. sıraya çıkıyor. Bir süre için Tether, XRP’den daha yüksek bir piyasa değerine sahipti, çünkü stabilcoin’in arkasındaki şirket düzenli olarak çok fazla kripto para basarken XRP yana doğru işlem görmeye devam etti.

XRP şu anda 13 milyar dolarlık piyasa değerinde, 43 milyar dolarlık Ethereum’un ve muazzam 206 milyar dolarlık Bitcoin’in çok altında. Piyasa hakimiyeti açısından, XRP hala zayıf. Ekim 2019’da, XRP, piyasanın geri kalanına %5,72 oranında yüksek bir egemenliğe ulaşmıştı, ancak iki hafta önce bu sayı önemli bir düşüş görerek %3’e düştü.

XRP Fiyat Görünümü

En son kopuşa, XRP için iyi bir yükseliş momentumu olduğunu gösteren işlem hacmindeki artış da eşlik ediyor. RSI 80 puandan fazla ancak FOMO ve genel yükseliş eğilimi büyük olasılıkla XRP’yi yeni zirvelere itmeye devam edecek.

Bir sonraki direnç seviyesi, son olarak 15 Şubat’ta oluşan 0,35 dolar ve ardından 0,40 dolar ve son olarak 0,5 dolarda bulunuyor. Destek için boğalar günlük 12-EMA ve 26-EMA’yı kullanabilir. Ek olarak, 0,30 dolar boğalar için en kritik destek noktası olarak hizmet etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner