Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) ve SEC Davasının İlk Duruşması Yarın! Neler Yaşanacak, Fiyata Etki Eder mi?

Ripple (XRP) ve SEC Davasının İlk Duruşması Yarın! Neler Yaşanacak, Fiyata Etki Eder mi?

ABONE OL:google-news

Kripto para camiasında aylardır üzerine en çok konuşulan konulardan birisi de SEC’in Ripple‘a açtığı dava oldu. Özellikle XRP yatırımcılarının büyük bir merakla beklediği davada ise büyük gün geldi çattı. Davanın ön görüşmesi yarın gerçekleştirilecek. Peki davadan çıkacak sonuç ne olur? XRP fiyatını etkiler mi?

Kripto para yorumcusu ve hukukçuların bu konuda farklı farklı düşünceleri ve tahminleri var. Bunlardan birkaçını sizlerle zaten paylaşmıştık. Şimdi de kısa bir şekilde hafızalarımızı tekrar tezeleyelim.

Öncelikle birçok analist, Ripple davasının XRP’nin piyasa değerini kötü etkilediğini belirtiyor. Keza XRP, son birkaç haftadır ciddi şekilde düşüş yaşayarak piyasa değeri bakımından da 7. sıraya geriledi. Yorumcular XRP’nin bu gidişle ilk 10’un dışına itilebileceğini ifade ediyor.

Ripple Davayı Kazanır mı?

Bununla beraber bazı isimler Ripple’ın davayı kazanabileceğini, bazıları da anlaşma sağlanacağını ifade ediyor. Olası olumlu bir durumda XRP’nin gücünü tekrar kazanabileceğine dair düşünceler de var.

Örneğin Avukat Avukat Stephen Palley, Ripple’ın SEC ile anlaşmaya varacağını düşünüyor. Palley, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer 30 günlük ek süre isteyip sonradan davayı reddetselerdi şaşırmazdım. Aksine, bir ay içinde cevap verdiler. Kısacası Ripple davanın hızlıca sonuca bağlanmasını istiyor.”

SEC eski yöneticisi Joseph Hall, ise Ripple’ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünenlerden. Önceki gün SEC eski üyelerinden Mary Jo White, SEC’in Ripple’a karşı yürüttüğü davanın büyük bir hata olduğunu dile getirmişti.

ABD’li avukat Jeremy Hogan ise SEC ile Ripple arasında herhangi bir anlaşmaya varılmazsa, davanın 2023’e kadar uzayabileceğini düşünüyor. Hogan, bu süreç boyunca XRP’nin fiyatının 6-9 aylık bir süreçte yapay olarak bastırılmasını beklediğini dile getirdi.

Analistler Ripple aleyhinde bir durumda XRP’nin kötü etkileneceği konusunda hem fikir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce yarınki duruşmadan nasıl bir sonuç çıkar?

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar