Yükleniyor...

Ripple (XRP) Yöneticilerinden SEC Davası ile İlgili Yeni Talep

Bloomberg'in haberine göre Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kişisel finansman bilgilerine erişimini engellemeye çalışıyor.

ripple

Bloomberg’in haberine göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kişisel finansman bilgilerine erişimini engellemeye çalışıyor.

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO’su Bradley Garlinghouse, federal yargıçtan sekiz yıllık bilgi istenen ve altı bankaya gönderilen mahkeme celplerini engellemesini istedi ve talebin “tamamen uygunsuz bir erişim” olduğunu söyledi.

Bu haftanın başlarında SEC, iki yüksek profilli yöneticinin sekiz yıllık banka kayıtlarını incelemek için altı bankacılık kurumuna celp gönderdi. ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres’e yazılan bir mektupta, Ripple yöneticilerinin avukatları iki yöneticinin market alışverişleri gibi kişisel mali kayıtlarının davayla ilgisi olmadığını iddia ederek SEC’i aşırı erişim talebiyle suçladı.

SEC, neden bu bilgileri istediği konusunda tutarlı bir açıklama sunmadı.

SEC, İtirazlara Karşı Çıkıyor

Ripple aleyhine açılan SEC davasında sanık olarak gösterilen Garlinghouse ve Larsen, kayıtsız XRP satışı yapmakla suçlanıyor. Daha önce bildirildiği üzere, hem Garlinghouse hem de Larsen, SEC davasını reddetmek için bir dilekçe verme niyetlerini belirtmek amacıyla hakime ayrı mektuplar gönderdi.

SEC, 10 Mart’ta sanıklara yanıt verdi ve her ikisinin de XRP’nin menkul kıymet benzeri özelliklere sahip olduğu konusunda defalarca uyardığını iddia etti. Aslında, Larsen, 2012’de bu tür yasal notlar aldı:

“2012 yılında, iki yasal not, Larsen’i XRP’nin belirli koşullar altında teklif edilip satılması durumunda bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceği konusunda uyardı ve XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda ek netlik istemek için SEC ile iletişime geçmesini tavsiye etti.”

Yine de yöneticiler, önemli risklere rağmen son derece karlı XRP satışlarına devam ettiler. Ayrıca SEC, şikayetinin hem Larsen hem de Garlinghouse’un yurt içi işlemlerde yer aldığını “yeterince iddia ettiğini” söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x