Yükleniyor...

Ripple (XRP) %22 Değer Kazandı!

ABD'li kripto para borsası Coinbase, 13 Mayıs'ta attığı tweet ile New York'taki kullanıcılarına XRP ticaretinin önünü açıldığını doğruladı.

Ripple XRP Fiyatı

ABD’li kripto para borsası Coinbase, 13 Mayıs’ta attığı tweet ile New York’taki kullanıcılarına XRP ticaretinin önünü açıldığını doğruladı. İlk olarak Coinbase Pro Şubat ayında platformunda XRP desteğini uygulamaya koymuştu.

Bitcoin’in (BTC) boğa piyasasının ortasında haberi takip eden bugün Ripple (XRP) fiyatı yüzde 22 oranında arttı. Böylece kripto para birimi son 24 saat içinde en iyi performans gösteren altcoin oldu.

New York’tan gelen habere Avrupa’dan gelen haber eşlik etti. Alman borsası Börse Stuttgart’ın hem Ripple (XRP) hem de Litecoin (LTC) için özel bir borsa işlem notu (ETN) başlattığını ortaya koydu. Bilmeyenler için ETN, bir dayanak varlığın ya da endeksin pozitif veya negatif getirisini yatırımcısına sunan, borsada işlem gören ve vadesi olan borçlanma aracı niteliğindeki yatırım araçlarıdır.

Borsanın fon ticareti direktörü Jürgen Dietrich, yapılan basın açıklamasında “kripto para birimlerine çok ilgi var” dedi:

Bu ETN’ler Almanya’daki yatırımcıların iki kripto para birimi Litecoin ve Ripple’ın gelecekteki fiyat gelişmelerini ilk kez borsada işlem gören menkul kıymetler aracılığıyla izlemelerine olanak sağlayacak.

Börse Stuttgart, Almanya’nın en büyük ikinci borsası konumunda ve XRP ve LTC ETN’lerini uygulamaya almış olması oldukça önemli.

Bankaların Ripple’ın ödeme ağına olan ilgisi devam ederken, geçen ay Ripple teknolojisini kullanarak sınır ötesi transferler başlatmak için harekete geçen son katılımcı Suudi Arabistan oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner