Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) %22 Değer Kazandı!

Ripple (XRP) %22 Değer Kazandı!

ABONE OL:google-news

ABD’li kripto para borsası Coinbase, 13 Mayıs’ta attığı tweet ile New York’taki kullanıcılarına XRP ticaretinin önünü açıldığını doğruladı. İlk olarak Coinbase Pro Şubat ayında platformunda XRP desteğini uygulamaya koymuştu.

Bitcoin’in (BTC) boğa piyasasının ortasında haberi takip eden bugün Ripple (XRP) fiyatı yüzde 22 oranında arttı. Böylece kripto para birimi son 24 saat içinde en iyi performans gösteren altcoin oldu.

New York’tan gelen habere Avrupa’dan gelen haber eşlik etti. Alman borsası Börse Stuttgart’ın hem Ripple (XRP) hem de Litecoin (LTC) için özel bir borsa işlem notu (ETN) başlattığını ortaya koydu. Bilmeyenler için ETN, bir dayanak varlığın ya da endeksin pozitif veya negatif getirisini yatırımcısına sunan, borsada işlem gören ve vadesi olan borçlanma aracı niteliğindeki yatırım araçlarıdır.

Borsanın fon ticareti direktörü Jürgen Dietrich, yapılan basın açıklamasında “kripto para birimlerine çok ilgi var” dedi:

Bu ETN’ler Almanya’daki yatırımcıların iki kripto para birimi Litecoin ve Ripple’ın gelecekteki fiyat gelişmelerini ilk kez borsada işlem gören menkul kıymetler aracılığıyla izlemelerine olanak sağlayacak.

Börse Stuttgart, Almanya’nın en büyük ikinci borsası konumunda ve XRP ve LTC ETN’lerini uygulamaya almış olması oldukça önemli.

Bankaların Ripple’ın ödeme ağına olan ilgisi devam ederken, geçen ay Ripple teknolojisini kullanarak sınır ötesi transferler başlatmak için harekete geçen son katılımcı Suudi Arabistan oldu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar