Yükleniyor...

Ripple, Yaklaşık 40 Milyonluk XRP’yi Transfer Etti

San Francisco merkezli blockchain devi Ripple, geçtiğimiz günlerde Amerika'nın en popüler iş dergilerinden birisi olan Inc.

rippledan dev transfer

San Francisco merkezli blockchain devi Ripple, geçtiğimiz günlerde Amerika’nın en popüler iş dergilerinden birisi olan Inc. tarafından en hızlı büyüyen şirketler arasında gösterildi. Derginin yaptığı sıralamaya göre 5.000 şirket arasından 123. sırada yer alan Ripple, son 24 saat içerisinde 39.5 milyon XRP’yi transfer ettiğini bildirdi.

XRPL Monitor tarafından açıklanan transferde, büyük miktarda XRP’nin eski Ripple CEO’su Chris Larsen’ın cüzdanına gönderildiği bildirildi. Bu transferin gerçekleştiği zamanlarda, Ripple’ın kurucu ortaklarından olan ve 2013 yılında şirketten ayrılan Jed McCaleb’de, cüzdanında yer alan büyük miktarda XRP’yi nakite çevirdi.

Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumunda bulunan XRP tarafından gerçekleştirilen 39.5 milyon XRP’nin piyasa değeri ise yaklaşık 11 milyon dolar değerinde.

Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen’ın cüzdanına aktarılan XRP miktarı ise 14.5 milyon adet.

Ayrıca Ripple tarafından Coinbase Pro borsasına da 2 adet 7.5 milyon XRP transferi gerçekleştirildi. Yapılan bu transferler de büyük olasılık ile şirketin fiat para elde etmek amacı ile gerçekleştirdiği transferler olduğu düşünülüyor.

Ekran Resmi 2020 08 22 16.43.32

Diğer bir yandan Ripple’ın kuruluş aşamasında büyük etkisi olan, Ripple’ın eski teknik ekip sorumlusu Jed McCaleb’de şirket ile yaptığı anlaşmanın avantajı olarak Ripple’dan almış olduğu XRP’leri nakit paraya çeviriyor. Geçtiğimiz günlerde 6.1 milyon XRP’yi nakde çeviren eski CTO, bu hafta başında Ripple’dan 60 milyon XRP’lik bir ödeme daha almıştı.

Düzenli olarak elindeki XRP’leri nakite çeviren eski CTO, XRP fiyatının etkilenmemesi adına nispeten küçük miktarlarda XRP’yi kademeli olarak satıyor.

Ripple yöneticileri her ne kadar XRP fiyatını etkilememek adına ellerindeki varlıkları kademli olarak satışa sunsalar da, yapılan bu satışlar XRP topluluğunda olumsuz karşılanıyor. Ripple kurucularının ellerindeki varlıkları daha uzun vadeli tutmak yerine, her fırsatta satışa sunuyor olması kripto topluluğu tarafından rahatsızlıkla karşılanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner