Yükleniyor...

Ripple Yeni Ayın İlk Günü ile Birlikte, 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı!

Blok zincirlerindeki büyük hareketlilikleri izleyen Whale Alert, Ripple'ın yeni ayın ilk günü ile birlikte 1 milyar XRP'nin kilidini açarak serbest bıraktığını bildirdi.

Ripple XRP

Blok zincirlerindeki büyük hareketlilikleri izleyen Whale Alert, Ripple’ın yeni ayın ilk günü ile birlikte 1 milyar XRP’nin kilidini açarak serbest bıraktığını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

San Francisco merkezli fintek şirketi Ripple, birkaç yıldır düzenli olarak her ay emanet cüzdanındaki bir milyar XRP’nin kilidini açarak yeni XRP’lerin satışı yapıyor. Bu yılın başından beri bu işlem, her biri 500 milyon XRP’den oluşan iki ardışık işlemle gerçekleştiriliyor.

Şirket, bir kural olarak emanet cüzdandan çıkarttığı 1 milyar XRP’nin yüzde 90’ını aynı gün içinde emanet cüzdana geri transfer ediyor.

2019’un sonlarında Ripple’ın XRP yatırımcılarını tehlikeye attığı iddialarının alevlenmesi üzerine açıklama yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin her ay düzenli olarak yaptığı XRP satışı ve bağışları ile kripto para biriminin likiditesinin artırılmasının amaçlandığını belirtmişti.