Yükleniyor...

Ripple, Yeni Bir Ticaret Platformu mu Başlatmayı Planlıyor?

Dijital ödeme devi Ripple, borsa platformları geliştirme konusunda yetkinliğe sahip isimsiz bir firmayı satın alarak ağını genişletmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

ripple 1

Dijital ödeme devi Ripple, borsa platformları geliştirme konusunda yetkinliğe sahip isimsiz bir firmayı satın alarak ağını genişletmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

XRP araştırmacısı Steven Diep, geçtiğimiz yılın Haziran ayında Ripple kıdemli veri bilimcisi Jennifer Xia’nın yer aldığı “Ripple – Blockchain Teknolojisi ve Veri Bilimi ile Küresel Ödeme Altyapımızı Geliştirme” başlıklı bir videoyu paylaştı. Videoda Xia, şu ifadeleri kullanıyor:

“Yakın zamanda ticaret platformları oluşturma ve işi ölçeklendirirken, daha fazla pazara girerken ve daha karmaşık ödeme stratejileri tasarlamaya başladığımızda çok önemli olan dijital varlık borsalarıyla entegre olma konusunda uzmanlığı olan bir firmayı satın aldık.”

Bu, Ripple’ın yeni bir ticaret platformu başlatmak için hazırlandığını gösteren ilk ipucu değil. Ripple, 2020’de firmanın belirsiz bir şekilde tanımlanmış bir kripto borsası oluşturma niyetinde olduğunu belirten birkaç iş ilanı yayınladı.

Geçen yılın Ekim ayında Ripple, “kripto piyasalarına gerçek zamanlı erişim sağlayan kurumsal düzeyde, dağıtılmış bir ticaret platformu oluşturmaya” yardımcı olacak kıdemli bir likidite yazılım mühendisi arayışındaydı. Daha önce, Mayıs 2020’de, firma likidite personeli için bir yazılım mühendisi ve bir mühendislik yöneticisi için ayrı bir iş ilanı daha yayınlamıştı. Her iki iş ilanı da doğrudan yeni bir “kurumsal sınıf” ticaret platformunun geliştirilmesinden bahsetti.

Ticaret platformunun dahili kullanım için mi yoksa geliştirme aşamasındaki bir tüketici ürününün parçası mı olduğu şu anda net değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x