Yükleniyor...

Ripple Yöneticisi: Hacker’lar Bitcoin’i (BTC) Durduramaz!

Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Bitcoin'in (BTC) sistemdeki uzun vadeli bir hack veya bug tehdidine karşı temelde kurşun geçirmez olduğunu söylüyor.

bitcoin btc

Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Bitcoin’in (BTC) sistemdeki uzun vadeli bir hack veya bug tehdidine karşı temelde kurşun geçirmez olduğunu söylüyor.

Quora’daki yeni bir gönderide Schwartz, ağı güçlendiren madencilerin her iki durumda da işleri düzeltebileceğini söylüyor. 2010 yılının Ağustos ayında, bir bilgisayar korsanının sistemdeki bir kusur nedeniyle yokluktan 184 milyar BTC üretebildiği bir ana işaret etti.

Hata, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından düzeltildi ve kısa süre sonra her şeyi normale döndürmek için soft fark gerçekleşti. Schwartz, olayın gelecekte benzer aksaklıkların nasıl ele alınabileceğine dair bir standart oluşturduğunu söylüyor. Hata düzeltilecek veya hash protokolü yenisine geçirilecek ve böylece Bitcoin yoluna devam edecek.

“Bu tam olarak 2010’daki değer aşımı olayı ve 2013’ün kaza sonucu oluşan çatallaşma krizi sırasında olan şeydi. Böyle bir olayın, blok zincirinin ‘geri sarılması’ ile sonuçlanması ihtimali vardır. Olay sırasında ödemelere güvenen kişiler, ödemeleri tersine dönebileceği için para kaybedebilir. “

Çin ve Bitcoin

Bu arada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Çin Komünist Partisi’nin Bitcoin için uzun vadeli bir sorun teşkil edip edemeyeceğini sorguladı. Bitcoin boğası ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile yeni bir röportajda Garlinghouse, Bitcoin’in madencilik kapasitesinin, Çin’in ağı kendi iradesine çevirmesini engelleyecek kadar dünya çapında yeterince eşit bir şekilde yayılıp yayılmadığını merak ediyor:

“Çin’deki dört madenci [toplamda] %50’nin üzerinde kontrole sahip… Hash gücünün çoğunluğunu kontrol ediyorsanız, böyle durumlarda diğer blok zincirlerine %51 saldırıları yaşandığını gördük.”

Pompliano, Çin’in bu madenleri kapatabileceğine ancak bu madencileri ağı manipüle etmeye zorlayamayacağına inandığını söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner