Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple Yöneticisi Yatırım Yaptığı Altcoin'leri Açıkladı!

Ripple Yöneticisi Yatırım Yaptığı Altcoin’leri Açıkladı!

ABONE OL:google-news

Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin (BTC) ve XRP yatırımları zirveye ulaşmadan çok önce on binlerce Ethereum (ETH) sattığını söyledi.

Ripple yöneticisi, kendisinin ve eşinin 2012’den itibaren önemli miktarda kripto para satmaya karar verdiğini, ancak birkaç yıl sonra elinde bulunan ETH’leri satma kararını yalnız aldığını dile getirdi:

“1 dolardan 40.000 ETH sattım.”

Bu Ethereum miktarı şimdi 15,5 milyon dolar değerinde. Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu ayrıca BTC ve XRP varlıklarını mevcut piyasa değerlerinin çok altında bir fiyata sattığına pişman olduğunu da paylaştı:

“Derisk kararım 2012’de karımla kripto para birimlerine yatırım yapmayı tartıştığımda verildi. Hemen o sırada bir plan üzerinde anlaşmamız konusunda ısrar etti. Ve 750 dolara sattığım her Bitcoin’in, 0,10 dolara sattığım her XRP’nin zarar verdiğini söylemeliyim.”

Hangi Altcoin’lere Yatırım Yaptı?

Schwartz, BTC, ETH ve XRP yatırımlarını çok erken satma kararının belirli bir karakter özelliğinden kaynaklandığını söylüyor:

“Riskten kaçarken, finansal ve duygusal olarak bana güvenen insanlarla beraber bu risklerden kaçınıyorum. Kader, bir sepete çok yumurta koymama neden oldu. Bu sepeti beğendim. Ancak tüm kripto para birimi alanında risk çok yüksek. Ben aksini iddia edemeyecek kadar mantıklıyım ve başkalarının da aynısını yapmasını öneriyorum.”

Riskten hoşlanmamasına rağmen Schwartz, görünüşe göre oyunda önemli bir konuma sahip ve geçen ay 158.000 takipçisine hala kripto paraya yatırım yaptığını söyledi. Ripple CTO’su elinde aynı zamanda hala Ethereum (ETH) olduğunu, çok az miktarda da Basic Attention Token (BAT) yatırımı olduğunu ifade etti:

“XRP ve BTC’nin yanı sıra küçük miktarlarda BAT ve ETH’ye sahibim. Ayrıca küçük miktarlarda başka kripto para yatırımlarım da var.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar