Yükleniyor...

Ripple Yöneticisinden Stabil Coin Açıklaması

Ripple'ın XRP ağı tabanlı stabil coin özelliğine dair söylentiler var.

ripple stabil coin

Ripple’ın XRP ağı tabanlı stabil coin özelliğine dair söylentiler var. Eğer bu gerçekleşirse, XRP için iyi bir adım olabilir. Blockchain tabanlı finansal hizmet ağı RippleNet, günümüzde birçok finans kurumu ve bankalar için güvenilir ve kolay transfer hizmeti sunuyor. Ripple tarafından sunulan bu ağdaki işlemler kripto para birimi XRP ile gerçekleştirilse de, yakın zamanda yenilikler ortaya çıkabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

RippleNet, 2012 yılında oluşturulduğundan bu yana önemli ölçüde geliştirildi. Sistemin kullanıcıları uzun zamandır merkezi olmayan bir cüzdanda işlem yapabilme yeteneğine sahipti. Yakın zamanda Ripple stabil coin (stable coin) özelliğini piyasaya sürebilir.

Cüzdan ve Stabil Coin Üzerine Çalışıyorlar

Ripple tarafından geçtiğimiz ay yayınlanan bir videoya göre, şirketin CTO’su David Schwartz, şirketin kripto para cüzdanına yeni özellikler eklemek için çalıştıklarını dile getirdi. Schwartz, “Temel geliştirmelere” ek olarak, blockchain’in daha yaygın özelliklerinden birini daha geliştireceklerini dile getirdi. Schwartz, üçüncü taraf kripto para şirketlerinin XRP Ledger tabanlı kripto para üretebileceklerini dile getirdi. Schwartz, kişilerin ve üçüncü partilerin kendi stabil coin’lerini bu sistem üzerinden geliştirebileceklerini söyledi. Kullanıcılar bu sayede XRP destekli token üretebilecek. Ripple’ın bu adımı, XRP’de ciddi bir hacim ve likiditeyi sağlayabilir. Schwartz bu adımın stabil coin için olduğunu söylese de, sadece onlarla sınırlı olmadığını da belirtti.

Diğer ülkelerde ağa katılan ve Ripple’in teknolojisini benimseyen şirket sayısı arttı. Ticari anlaşmalar ile Ripple, MoneyGram gibi diğer iletim ağlarına büyük yatırım yapıyor. Diğerlerinden ziyade bu özelliğin geliştirilmesine odaklanmak Ripple için daha iyi olacak şeklinde yorumlar da var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x