Yükleniyor...

Ripple Yöneticisine Göre Topluluk Ripple’ı Kripto Para Birikimini Yakmaya Zorlayabilir

Ripple yöneticisi, XRP topluluğunun Ripple'ı devasa kripto varlıkları yakmaya zorlayabileceğini söyledi.

xrp yakma

Ripple yöneticisi, XRP topluluğunun Ripple’ı devasa kripto varlıkları yakmaya zorlayabileceğini söyledi.

Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, önemli açıklamalarda bulundu. Schwartz, XRP topluluğunun Ripple’ı devasa XRP birikimini yakmaya zorlayabileceğini söyledi. Ripple, toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip ve şirket, üçüncü en büyük kripto para biriminin fiyatını etkileyecek kadar satış yapmadığını iddia etse de varlığın rutin satışları nedeniyle uzun süredir eleştirilere maruz kalıyor.

Ripple CTO’su Schwartz’a Twitter’da XRP Ledger’ın node’larının, validatörlerinin ve topluluk üyelerinin Ripple’ın 50 milyardan fazla XRP yakmasına neden olup olamayacağı soruldu.

CTO verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Evet. Ripple’ın bunu engellemek için yapabileceği hiçbir şey olmazdı. Halka açık blok zincirleri çok demokratiktir. Çoğunluk kuralların değişmesini istiyorsa, azınlığın bunları durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yok.”

XRP Ledger değişiklikleri, defterin doğrulayıcılarından %80 onay derecesi gerektirir. Bir değişiklik iki hafta boyunca bu eşiğin üzerinde kalırsa etkinleştirilir. Haziran ayında, XRPL’deki doğrulayıcılar, Ripple’ın desteği olmadan yeni bir değişikliği kabul etmek için oy kullandı.

CTO’ya Göre Bitcoin İyileştirilmeli

XRPL’nin orijinal mimarlarından biri olan Schwartz, Ethereum ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini de netleştirdi. CTO, varlığın “inanılmaz derecede güçlü bir geliştirici topluluğuna ve en iyi DeFi ekosistemine” sahip olduğunu söyleyerek ETH konusunda yükseliş yaşanacağını düşündüğünü belirtti. Öte yandan, Bitcoin’in teknolojisinin eskimekten kaçınmak için iyileştirilmesi gerekeceğini söylüyor:

“Ford Model T, vizyonerlerin otomobilin sonunda atın yerini alacağını hayal etmelerini sağlayan teknolojik bir zaferdi. Ancak Model T atın yerini almadı. Teknolojik eskimeyi önlemek için Bitcoin de gelişmeye devam etmelidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner