Yükleniyor...

Ripple’a Bir Kötü Haber Daha: PrimeXBT XRP’yi Delist Edeceğini Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği iddiasıyla Ripple'a açtığı davanın yankıları sürüyor.

primexbt xrpyi delist ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği iddiasıyla Ripple’a açtığı davanın yankıları sürüyor. Öyle ki Ripple’a bir darbe de popüler kripto para borsası PrimeXBT’den geldi.

Kaldıraçlı kripto para borsası PrimeXBT, 1 Şubat’ta yaptığı açıklamayla Ripple’ın XRP’sini delist edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre PrimeXBT 15 Şubat’ta XRP/USD ve XRP/BTC işlem çiftlerinin platformundan kaldıracak.

5 Şubat itibariyle PrimeXBT kullanıcıları bu paritelerde yeni işlemler açamayacak, 10 Şubat’a kadar ise mevcut XRP işlemlerini kapatabilecek.

Coingecko verilerine göre Seyşeller merkezli PrimeXBT, 1.12 milyar dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto para borsaları arasında yer alıyor. PrimeXBT’nin delist ettiği XRP paritelerinin günlük işlem hacmi ise 59 milyon dolar seviyesinde.

SEC’in davasının ardından XRP’yi delist eden tek platform PrimeXBT değil. Geride bıraktığımız günlerde Coinbase, Bitstamp ve Binance US gibi birçok önde gelen platform da XRP’yi delist etme kararı almıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x