Yükleniyor...

Ripple’a Gereğinden Fazla Güveniliyor: XRP’nin Yeni Rakibi USC Her Şeyi Değiştirebilir

Tanınmış kripto para analisti Mati Greenspan, XRP'nin yakın zamanda 63 milyon dolar yatırım alan Utility Settlement Coin (USC) tarafından durdurulabileceğine inanıyor.

Xrp ripple usc

Tanınmış kripto para analisti Mati Greenspan, XRP’nin yakın zamanda 63 milyon dolar yatırım alan Utility Settlement Coin (USC) tarafından durdurulabileceğine inanıyor.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, kısa süre önce Twitter’da XRP taraftarlarıyla bir tartışma başlattı. İlk olarak, XRP tokeni ve fiyatı ile iki önemli sorun bulduğunu söyledi, ardından her ülkenin merkez bankasının kendi dijital para birimine (CBDC) sahip olduğu bir durumun hayal edilmesini önerdi.

XRP Topluluğu Yanlış Anlıyor

Mati Greenspan, CBDC hakkındaki tweet’ini ifade ederken, XRP topluluğunun görüşlerini yanlış anladığını söylüyor, bu yüzden açıklamalarına sadelik şu şekilde getiriyor:

Twitter’daki XRP topluluğunu azimlerinden dolayı kutluyorum. Ancak, merkez bankalarının dijital para birimleri ile ilgili tweet attığımda, aslında ABD Doları’nın yenilik yapma konusundaki isteksizliğinden bahsediyordum.

Bay Greenspan için sürpriz olan şey ise, XRP taraftarlarının, tüm merkez bankalarının ‘köprü para birimi’ olarak XRP’yi kullanabileceğine inanmasıdır.

Mati Greenspan, Bank of England başkanı Mark Carney’in merkez bankalarının gelecekte dijital para birimleri kullanabileceğini belirtti. Ancak Greenspan, Carney’nin XRP’den bir ara para birimi olarak bahsetmediğini söylüyor.

XRP Ciddi Bir Rakiple Karşılaşabilir

Uzman, İngiltere Merkez Bankası yöneticisinin, UBS liderliğindeki ” Utility Settlement Coin ” (USC) adında yeni bir projeye sahip olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl, 63 milyon dolarlık yatırım aldı ve Greenspan’a göre USC, Ripple’ın XRP’si için ciddi bir rakip olabilir:

UBS Bank liderliğindeki USC projesi, yakın zamanda 63 milyon dolar topladı ve Ripple’ın rahatını bozacak ciddi bir rakip.

XRP ivme kazanmasına ve piyasadaki öncü olma avantajına sahip olmasına rağmen, analist şöyle diyor:

Bankalar tarafından bankalar için kurulan bir coin, çoğu büyük finansal kurum için uygun olması daha muhtemel görünüyor.

XRP ile Ripple Başarısız Olabilir

Son olarak Mati Greenspan, Ripple’ın “küresel yerleşimin bel kemiği” haline gelmesi halinde XRP’nin fiyatının artabileceğini belirtiyor. Ancak, “Bunu başaramama olasılığı daha yüksek” diye ekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner