Ripple'a (XRP) Türkiye'de İlgi Yüksek: Kırklareli Önde! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple’a (XRP) Türkiye’de İlgi Yüksek: Kırklareli Önde!

Ripple-SEC davasındaki gelişmeler, Türkiye'deki Ripple (XRP) araştırmalarını zirveye taşıdı, peki ya hangi şehirler ön plana çıkıyor?

xrp

Ripple-SEC davasındaki gelişmeler, Türkiye’deki Ripple (XRP) araştırmalarını zirveye taşıdı, peki ya hangi şehirler ön plana çıkıyor?

Ripple-SEC gerginliği tüm hızıyla devam ediyor. Davayı önde götüren ismin Ripple olması, sadece kripto verilerinde değil, sosyal verilerde de büyük bir şaşkınlık yarattı. Aynı zamanda Ripple Destekçisi Avukat John Deaton’un dava hakkındaki görüşlerini belirtmesi, ekosisteme damga vurdu.

Ripple’ı (XRP) En Çok Araştıran Ülkelerden Biri Türkiye!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye, Ripple (XRP) araştırmalarında ön plana çıkmaya devam ediyor. SEC-Ripple davasında da sona yaklaşılması, bu durumu artıran başlıca unsurlardan biri oldu. XRP’ye en çok ilgi gösteren ülkelerden birinin Türkiye olması, Türkiye’deki kripto yatırımcılarının büyük bir kısmının XRP’ye sahip olduğunun bir göstergesi olabilir.

Son 7 günlük zaman dilimi ele alındığında, Türkiye bazında giderek artan bir “XRP Google Trend’leri” görülüyor. Özellikle de 31 Mayıs tarihinde XRP aramaları 100 seviyesine ulaşarak tavan yaptı. Türk yatırımcılarının yakından takip ettiği XRP, sadece Google verilerinde değil, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında büyük bir etkileşim topluyor.

Ekran Resmi 2023 06 01 15.10.33

30 Günlük XRP Google Trendi verilerini incelediğimizde aslında XRP’nin bir şekilde gündemde kalmaya devam etti görülüyor. Piyasanın geri çekilmesinden de kaynaklı zaman zaman düşüşler yaşansa da, Türkiye çapında XRP popülaritesini sürdürüp, araştırmaların üst sıralarında yer alıyor. 25 Mayıs’tan sonra patlama yapan XRP araştırma verileri, Bitcoin’in (BTC) aşağı yönlü hareketinden kaynaklı düşüş eğilimine döndü.

SEC davasında öne geçen tarafın Ripple olması, ekosistemin coin’i XRP’yi çeşitli verilerde zirveye taşıyor. Ek olarak sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde büyük bir ilgiyle takip edilen Ripple (XRP), 30 Mayıs saat 20.00’da Google Trend’lerde 100 puan ile yakın zamanlı zirvesine imza attı.

Ekran Resmi 2023 06 01 15.25.29 2

İlk Sırada Kırklareli Yer Alıyor!

Şehirler arasındaki verilere baktığımızda, Google Trend’lerde XRP’yi en çok araştıran şehir, Kırklareli olarak karşımıza çıkıyor. Son 7 günü değerlendirdiğimizde Kırklareli’nin 100, Adıyaman’ın 80, Edirne’nin 75, Sinop’un 70 ve son olarak da Erzincan’ın 68 Google Trend puanına sahip olduğu görülüyor. Listenin ilk sıralarında Trakya bölgesinden iki şehrin yer alması, dikkat çekici ayrı bir konu oldu.

Ekran Resmi 2023 06 01 15.10.48

Şehirler genelinde 30 günlük XRP Google Trend verilerini incelediğimizde, Ardahan’ın diğer şehirlere büyük oranda bir fark attığını görüyoruz. Listenin en başında olan Ardahan, 100 Google Trend’ler puanıyla dikkat çekiyor. Ardından Kilis 24, Elazığ 22, Nevşehir 19 ve Amasya 16 puan ile geliyor. XRP araştırmalarıyla hem aylık hem haftalık olarak global anlamda ses getirmeye devam eden Türkiye, XRP’ye olan ilgisini devam ettirecek gibi duruyor.

Ekran Resmi 2023 06 01 15.50.13

Ripple-SEC Davasındaki Gelişmeler, XRP Verilerini Uçurdu

XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığıyla başlayan RippleSEC savaşı, piyasayı sallamaya devam ediyor. Yaklaşık olarak iki yıldır süren davada giderek sona yaklaşılması, XRP tarafındaki araştırmaları tavana çıkardı. Son günlerdeki gelişmeleri değerlendirecek olursa Ripple cephesi, davada bir adım önde. Ripple’a her anlamda pozitif yansıyan bu durumlar, XRP fiyatının yükselmesi, XRP/BTC paritesinin güçlü durması, XRP Google aramalarının zirve yapması gibi etkenleri oluşturdu.

Ripple Destekçisi Avukat John Deaton, Dava Hakkında Ne Düşünüyor?

Cointelegraph Türkiye, Ripple destekçisi avukat John Deaton’a davaya yönelik sorular yönelterek, olaylara biraz daha aydınlık kazandırdı. Ripple ve SEC arasındaki davanın ne zaman sonuçlanacağı, kripto dünyasının merakla beklediği bir olay haline geldi. Ortalıkta dolaşan haberlere karşılık Cointelegraph Türkiye‘ye cevap niteliğinde açıklamalar yapan Ripple’ın avukatı John Deaton, davanın yargıcı Analisa Torres’in kararı her an bildirebileceğini ifade etti.

Ekran Resmi 2023 06 01 16.30.39

Deaton, bu kararın Eylül sonundan önce belirtilmesi gerektiğini savunuyor. Deaton’a göre, aksi bir durumun yaşanması, karar sürecinin giderek uzayacağını tetikleyecek. Deaton’ın dediğindi bir diğer konu ise, Torres’in kararının davayı sonuçlandırmayacağı oldu. Dava kararı, bir jüri duruşmasına ihtiyaç olduğu yönünde de sonuçlanabilir.

Davayı kazanan taraf Ripple olursa, bunun kripto piyasası üzerinde büyük bir etkisi olacağını ifade eden Deaton, aynı zamanda SEC’in Yürütme Yoluyla Düzenleme politikasını etkileyeceğine inandığını açıkladı. Ayrıca Deaton, olası bir Ripple galibiyetinin Coinbase’e inanılmaz oranda pozitif yansıyacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x