Yükleniyor...

Ripple’da Sular Durulmuyor, Yeni Dava Yolda!

Kripto para odaklı ödeme şirketi Ripple ve CEO'su Brad Garlinghouse, XRP'nin satışı ve pazarlaması sebebiyle yeni bir dava ile karşı karşıya.

ripple lawsuit social

Kripto para odaklı ödeme şirketi Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin satışı ve pazarlaması sebebiyle yeni bir dava ile karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anderson Kill’de bir blockchain ve dijital para avukatı olan Stephen Palley, Cuma günü Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesinde açılan yeni toplu dava iddialarına açıklık getirdi.

“Bayatlayan bir konu gibi görünse de; Ripple ve CEO Garlinghouse’a açılan yeni bir dava ile karşı karşıyayız. Bu davadaki iddialar bize XRP’nin içi boş, kayıt dışı bir emtia olduğunu ve birkaç kişiyi zengin etmek dışında gerçek bir amaca hizmet etmediğini söylüyor.”

Davada (XRP’nin en büyük ortağı) Ripple’ın, 1 milyar dolar almak için tokeni halka pazarladığı iddia ediliyor. Ayrıca talebi artırmak için kripto para birimi hakkında yanlış ve yanıltıcı ifadeler yaptığı da iddia ediliyor.

Dava, davacı Bitcoin Manipulation Abatement LLC adına Porto Riko’lu Uzlaşma Yasası avukatı Pavel Pogodin tarafından açıldı. Kendisi daha önce de kripto para birimi borsası FTX’e karşı 150 milyon dolarlık bir dava açmıştı.

Bu dava, San Francisco merkezli şirket Ripple’ın karşılaştığı birçok davanın sonuncusudur.

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere bu dava ilk değildi. 2018 yılında eski XRP yatırımcısı Bradley Sostack tarafından yapılan bir şikayette, şirketin XRP’yi kayıt dışı bir emtia olarak satıldığını ve yanıltıcı bilgiler verdiği iddia edilmişti. Ripple bu iddiaları reddetti ve XRP Defter’in şirketin kontrolünün ötesinde olduğunu ve Ripple’ın katılımı olmadan çalışmaya devam edeceğini söylemişti.