Yükleniyor...

Ripple’da (XRP) Fiyat Eğilimi Hangi Yöne Doğru Olacak?

Kripto para piyasası hafta sonu boyunca ne boğa piyasası ne de ayı piyasası gördü.

ripple xrp fiyat

Kripto para piyasası hafta sonu boyunca ne boğa piyasası ne de ayı piyasası gördü. Alıcıların da satıcıların da piyasada belirli bir hakimiyeti var denemez. Piyasa değeri açısından ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında en büyük kaybı, son günlerin parlayan yıldızı Chainlink (LINK) verdi. LINK, dünden bu güne %6.72 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) için hakimiyet oranı da, lider kripto varlığın yana doğru ticareti devam ettikçe düşüşe geçti. Bitcoin’in mevcut pazar payı, yazım itibari ile %61.3 seviyesinde yer alıyor.

Kripto piyasasında en çok merak edilen varlıkların başında ise Ripple (XRP) geliyor. Ripple yatırımcısı, uzun süredir büyük bir hareket bekliyor.

XRP, dünden bu yana %0.62 değer kaybetti ve hafta boyunca %2.03 düşüş gösterdi. Saatlik grafiğe bakıldığında ise, XRP 0.20 dolar direnç seviyesini yeniden test ediyor. Bununla birlikte XRP’nin büyümesi ticaret hacmi tarafından desteklenmediği için, büyük bir patlamanın yaşanması olası görülmüyor. Üstelik XRP’nin ticaret hacmi, saatlik olumlu grafiğe rağmen düşüş yaşamaya devam ediyor.  Böyle bir özel durumda, direnç seviyesinde yaşanabilecek yanlış bir kopma, sürekli bir düşüş eğilimine sebebiyet verebilir.

Yazım sırasında XRP, 0.20 dolar seviyesinden işlem görüyor.