Yükleniyor...

XRP Fiyatları, Bakın Hangi Ürünü Taklit Ediyor?

Ripple (XRP) fiyatı son iki yıldır ayı piyasası ile mücadele içerisinde.

ripple sasirtan tespit

Ripple (XRP) fiyatı son iki yıldır ayı piyasası ile mücadele içerisinde. Piyasa değeri bakımından Bitcoin ve Ethereum’un hemen arkasında yer almasına rağmen, en kötü performans gösteren altcoin’ler arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP yatırımcıları da özellikle son zamanlarda, varlığının geleceği hakkında iyice umutsuzluğa düşmüş durumda. Dijital varlığın en önemli eski destekçileri bile, varlığın işe yaramaz olduğundan bahsediyorlar. Burada şaşırtıcı olan durum ise, kripto paranın fiyat hareketlerinin neredeyse tamamen, koyun gübresi fiyatları ile eşleşmesidir.

Emtia piyasası, tarımsal ve diğer üretime dayalı ürünler ve yan ürünlerle doludur. Tıpki emtia piyasasında soya fasulyesi ve mısırın yer aldığı gibi, çiftliklerde mahsulleri gübrelemek için kullanılan koyun gübresi de emtia da yer alıyor.

Piyasalarda 12 Mart tarihinde yaşanan ve tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen büyük çöküşün ardından, birçok varlık önceki kazanımlarını sildi. Hem geleneksel borsalarda hem de kripto piyasasında V şeklinde iyileşmeler görüldü.

Son verilere göre Ripple, son 30 gün baz alındığında Bitcoin ve Ethereum’dan daha düşük performans gösteriyor. Kötü performansın arkasında tam olarak ne olduğunu söylemek oldukça zor ancak XRP sahipleri için hava olumlu denemez.

Tüm bu durumlar bir yana, Ripple’nın son fiyat hareketlerinin koyun gübresinin fiyat grafiğini garip bir şekilde taklit etmesi, bir çok analist tarafından gülünç olarak yorumlandı.

XRP/USD ve XRP/BTC paritelerinde yaşanan çöküş devam ederken, yazım itibari ile XRP 0.177 dolar seviyesinden işlem görüyor.