Yükleniyor...

Ripple’da (XRP) Yaprak Dökümü: Interledger Mucidi Ayrıldı, Coil Projesinin Akıbeti Ne Olacak?

Ripple'da (XRP) altı yıldan fazla çalıştıktan sonra Evan Schwartz, Twitter'da fintech firmasından resmi olarak ayrıldığını duyurdu.

ripple coil

Ripple’da (XRP) altı yıldan fazla çalıştıktan sonra Evan Schwartz, Twitter’da fintech firmasından resmi olarak ayrıldığını duyurdu. Tweet’ine göre, 2 Ocak 2020, Ripple’daki son günüydü. Ripple’da geçirdiği altı buçuk yıl boyunca onu destekleyen herkese şükranlarını sundu. Yazılım mühendisi, Ripple ekibine dışarıdan destek vermeye devam edeceğini de belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple’ın (XRP) Değerli İnternet Vizyonu

Evan Schwartz, LinkedIn profiline göre Interledger Protokolü’nün (ILP) mucididir. 2015 yılında Evan Schwartz ve Stefan Thomas ödeme ağlarında güvenli ve sorunsuz ödemeler sağlayan açık bir protokol olan Interledger’ı oluşturdu. ILP ayrıca Ripple’ın Değerli İnternet vizyonunu geliştirmesine yardımcı oluyor.

Schwartz, tweetinde bir süre için Interledger’ın aktif gelişiminden uzaklaşacağını açıkladı. Bununla birlikte, XRP hayranlarına hala Interledger projesinde yer alacaklarını ve reklam öğelerinin içeriklerinden çevrimiçi olarak para kazanmalarını sağlayan bir platform olan Coil projesine devam edeceklerini söyledi.

1 Milyarlık XRP Hibesi

Geçen yıl Ağustos ayında, Ripple’ın finansman girişimi Xpring, Coil’e 4 milyon dolarlık ilk turun bir parçası olarak bir milyar XRP hibe verdi. O zamanki açıklamaya göre, hibe, içerik oluşturucuların içeriklerini paylaşabileceği ve ödüller kazanabileceği bir platform geliştirmek için kullanılacak. Bu para kazanma tekniği, XRP’nin hızlı ve ucuz işlemleriyle hedefleniyor.

Schwartz, Ripple’daki görevinden istifa ettikten sonra tam olarak ne yapacağını açıklamadı. Bununla birlikte, yönetim kurulu üyesi olarak kaldığı Bobin’e odaklanması muhtemeldir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x