Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple’dan Karışık Sinyaller: XRP Yeni Davayla Mücadele Ederken, Ripple Müşterisi Fed Programına Seçildi

Ripple’dan Karışık Sinyaller: XRP Yeni Davayla Mücadele Ederken, Ripple Müşterisi Fed Programına Seçildi

ABONE OL:google-news

Ripple müşterisi ACI Worldwide, Fed’in gerçek zamanlı ödeme hizmetinin pilot programı için seçildi. Bir U.Today haberine göre, ABD Merkez Bankası’nın yeni bir gerçek zamanlı ödeme hizmeti olan FedNow’ın pilot programında, Ripple’ın müşterisi ACI Worldwide yer alacak.

Business Wire’ın bir makalesine göre Fed, ABD’deki bankaların hem perakende hem de kurumsal müşterilere gerçek zamanlı ödemeler yapabilmesine olanak tanıyacak olan FedNow Service adlı bir pilot program üzerinde çalışıyor.

Fed, FedNow’un geliştirilmesi, denenmesi ve yaygınlaştırılması için destek sağlayacak olan bu pilot programa katılmak üzere Ripple müşterisi ACI Worldwide’ı seçti.

ACI, yeni hizmetin işlevlerini ve özelliklerini oluşturmasına yardımcı olacak, denemelere hazır olmasını sağlayacak ve hizmetin lansmanından önce test edilmesini üstlenecek.

Şirket, şu anda dünya çapında neredeyse 20 gerçek zamanlı ödeme için destek sağlıyor. Birleşik Krallık’ın Faster Payments hizmetinin yaklaşık %50’sini işlediği gibi, dünyaca ünlü diğer büyük ödeme hizmetleriyle de işbirliği yapıyor.

Ripple ve XRP’ye Yeni Bir Dava Daha Açıldı

Geçtiğimiz saatlerde aktardığımız üzere, Ripple ve XRP yeni bir dava ile karşı karşıya kaldı. Tyler Toomey adına açılan toplu davada şirket, Florida Menkul Kıymetler ve Yatırımcı Koruma Yasası’nı ihlal etmekle suçlanıyor.

Davada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da bireysel bir davalı olarak yer alıyor ve belirli dönemlerde XRP’nin satışlarını duraklatarak fiyatı manipüle etmekle suçlanıyor. Detaylar için “Ripple ve XRP Yeni Bir Dava ile Karşı Karşıya” başlıklı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar