Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple'dan Kriz Zamanında Daha Hızlı Havale Çözümü!

Ripple’dan Kriz Zamanında Daha Hızlı Havale Çözümü!

ABONE OL:google-news

Ripple’ın resmi web sitesinde, Ürün ve Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Asheesh Birla tarafından bir yazı yayınlandı.

Makalede, Ripple ve İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününün, pandeminin neden olduğu finansal krizin mevcut koşullarında nasıl faydalı olabileceği açıklandı.

Günümüz Krizinde Daha Hızlı Havaleler İhtiyacı

Ashleesh Birla, bu yılın başlarında patlak veren ve küresel bir karantinaya neden olan mevcut kriz koşullarında, bazı önemli pazarların artık dijital formatlara göç etmeye başladığını ya da daha büyük ölçüde yaptığını yazıyor.

Pandeminin fiziksel banknotlar ve madeni paralarla yayıldığına inanıldığından; birçok ülkede süpermarketlerde, toplu taşıma araçlarında vb. ödeme yapmak için banka kartlarının kullanılması öneriliyor. (hatta sadece temassız banka kartlarının önerildiği de biliniyor)

Avrupa Birliği dijital Euro’nun piyasaya sürülmesi için çalışmalar yapıyor. Çin ise, pandemi patlak vermeden önce başlattığı, devlet destekli kripto DCEP üzerinde daha çok çalışıyor.

MoneyGram (Ripple’ın ODL ürününü kullanan ortağı) ve Western Union (yakın zamanda MoneyGram’ı satın almayı teklif eden şirket) gibi devler üzerinden yapılan elektronik ödemeler yüzde kırk civarında arttı.

Ripple, Yeni ODL Koridorları Açma Yolunda

Birla, finansal kuruluşlar aracılığıyla dünya çapında para gönderme mekanizmasının bir parçası olan ön ödeme mekanizmasını tanıttı.

Ripple’ın üst düzey yöneticisi, okuyuculara ODL’nin önleme gerektirmediğini hatırlatarak; RippleNet ve XRP aracılığıyla çok daha hızlı ve daha ucuz para transfer edilebileceğini belirtti.

Birla, şimdiki gibi kriz zamanlarında, ailelerdeki bireylerin dünyanın dört bir yanına dağıldığından ve bu bireylerin bir ülkeden diğerine hızlı bir şekilde para gönderebilmesinin önemli olduğundan; daha hızlı ve daha ucuz havalelerin çok önemli olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Ripple’in Meksika, Avrupa, Avustralya ve Filipinler’de bulunanlara ek olarak bazı yeni ODL koridorları açmak için çalıştığını duyuruldu.

Ayrıca, blockchain devi yeni müşteriler ile birlikte, mevcut koridorlarda ODL hacmini artırıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynaku.today
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar