Yükleniyor...

Ripple’dan XRP Davasındaki Öneriye İtiraz

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) özet karar sonrası sunduğu ek süre veya sayfa önerisine itiraz etti.

Ripple Danışmanı, SEC Başkanını Polislik Yapmakla Suçladı

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) özet karar sonrası sunduğu ek süre veya sayfa önerisine itiraz etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), 2020 yılında Ripple aleyhine açtığı dava devam ediyor. Uzun süredir gündemden düşmeyen Ripple ve SEC tarafları arasında geçen XRP davasında yeni gelişmeler yaşandı.

Ripple, XRP Davasındaki Yardım Önerisine Karşı Çıktı

Ripple, SEC’in, XRP davasında amici curiae (mahkeme dostları) özet sunarsa, ek süre ve sayfa isteyebileceği önerisine itiraz etti.

Kısa bir süre önce Ripple ve SEC, duruşma öncesinde özet karar talebinde bulundu. Ardından SEC, özetlerin sunulması halinde mahkemeden ek süre veya sayfa istedi. Ancak Ripple, SEC’in bu önerisinin, davanın çözümünü daha da geciktirmek için başka bir şeffaf girişim olduğunu ve mahkemenin bunu reddetmesi gerektiğini söyledi.

xrp 1

Davanın görüldüğü New York Güney Bölgesi mahkemesine dilekçelerini sunan Ripple, şimdiye kadar sundukları delillerden başka bir savunmaları olmadığını bildirirken davanın karara bağlanmasını talep etti.

SEC ise XRP’nin Ripple tarafından satışının gerçekleşmesinin kripto parayı bir yatırım aracı sınıfına soktuğu ve ABD menkul kıymetler yasasına göre bir menkul kıymet ihlali gerçekleştirildiğine dayandırdığı dilekçesini sundu.

Tarafların sunduğu özet karar talebi, Aralık 2020’den günümüze kadar süren davada en önemli gelişme olarak görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x