Yükleniyor...

Ripple’dan (XRP) SEC Davası İçin Yeni Bir Hamle Geldi

Ripple, SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler üretmeye zorlamak için bir talepte bulundu

Ripple, SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler üretmeye zorlamak için bir talepte bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, Federal Yargıç Analisa Torres’ten ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) blockchain şirketine karşı açtığı davayla ilgili belgeler hazırlamaya zorlamasını istiyor.

15 Mart’ta sunulan bir önergede, SEC’in düzenleyici tarafından seçilenler dışında herhangi bir belge üretemediğini iddia ediyorlar. Ripple, düzenleyiciden menkul kıymet olmayanlar olarak tanımlanan en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler üretmesini istiyor.

Bilindiği üzere, XRP işlemlerinin “ekonomik özünün” yukarıda belirtilen kripto para birimlerinden farklı olmadığı iddia ediliyor, ancak token genellikle merkezileştirilmesi nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor.

SEC ise Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin davayla alakasız olduğunu iddia ediyor.

Ripple, SEC’in Kanıtları Sakladığını Söylüyor

Blockchain şirketi SEC’i, borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının söylendiğinin “açık” olduğunu iddia ederek SEC’i “potansiyel olarak açıklayıcı kanıtları saklamakla” suçluyor.

“Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, SEC’e, sofistike piyasa katılımcıları tarafından XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı ve bu pozisyon hakkında geri bildirim istediği, ancak Aralık 2020’de bu davadaki iddialarını sunana kadar aksine bir kamuoyu açıklaması sunmadığı açık. Bu gerçekler hakkında öğrenilecek her şeyi öğrenmek (ister iç ister dış iletişim yoluyla olsun) savunma ile ilgilidir ve Mahkemenin dava için kritik olan birkaç konuyu anlamasının merkezinde olacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x