Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Ripple'dan SEC Hakkında Önemli İfadeler: Piyasalarda Hasara Yol Açtı, XRP'nin Değerini Yok Etti

Ripple’dan SEC Hakkında Önemli İfadeler: Piyasalarda Hasara Yol Açtı, XRP’nin Değerini Yok Etti

ABONE OL:google-news

Ripple, şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasa dışı bir şekilde sattığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para piyasalarında “hasara yol açtığını” söyledi.

2020 piyasalarının dördüncü çeyreği raporunda Ripple, birçok ABD platformunda XRP ticaretinin duraklatılmasının, düzenleyici kurum tarafından tetiklenen bir kripto para sorununun önemli bir parçası olduğunu belirtiyor.

“SEC’in iddiaları borsalar, piyasa yapıcılar ve trader’lar için gereksiz yere suları bulandırdı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı piyasa katılımcılarının bu şekilde tepki vermesi hayal kırıklığı yaratıyor ve yıkıcı. Ripple, XRP’ye karşı bir tür kısıtlayıcı eylem ilan eden 33 piyasa katılımcısını belirledi. Bununla birlikte, çoğu, Coinbase de dahil olmak üzere, yalnızca ticaret hizmetlerini askıya aldı. Tamamen çıkarma yapmadı.”

Ripple, SEC davasının XRP’nin toplam hacminin %12’sini etkilediğini ve “XRP değerinin yok edilmesinden” sorumlu olduğunu açıkladı:

“Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde her zaman tehlikeli bir düzenleme netliği eksikliği olduğunu söylemiştir. Piyasa katılımcılarının, kripto para yenilikçiliğini ve gelişimini engelleyen net yol kuralları yoktur. SEC davasından sonra, kripto piyasaları bazı artçı şoklar yaşadı ve hacimler üzerinde olumsuz bir etki yaşadı. Ripple, geçen çeyrekte günde yaklaşık 200 milyon dolarlık XRP hacminin etkilendiğini tahmin ediyor.”

ABD düzenleyici eylemi hasara ve ABD piyasa katılımcılarının devasa bir küresel kripto para piyasasından çekilmesine neden olurken, XRP hacimlerinin %90’ına yakın bir kısmı bozulmadan kaldı ve birçok piyasa katılımcısı ABD dışındaki XRP ile ilgili işlerle ilgilendi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar