Yükleniyor...

Ripple’dan SEC Hakkında Önemli İfadeler: Piyasalarda Hasara Yol Açtı, XRP’nin Değerini Yok Etti

Ripple, şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasa dışı bir şekilde sattığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para piyasalarında “hasara yol açtığını” söyledi

rippledan xrp sec hakkinda onemli ifadeler piyasalarda hasara yol acti

Ripple, şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasa dışı bir şekilde sattığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para piyasalarında “hasara yol açtığını” söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2020 piyasalarının dördüncü çeyreği raporunda Ripple, birçok ABD platformunda XRP ticaretinin duraklatılmasının, düzenleyici kurum tarafından tetiklenen bir kripto para sorununun önemli bir parçası olduğunu belirtiyor.

“SEC’in iddiaları borsalar, piyasa yapıcılar ve trader’lar için gereksiz yere suları bulandırdı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı piyasa katılımcılarının bu şekilde tepki vermesi hayal kırıklığı yaratıyor ve yıkıcı. Ripple, XRP’ye karşı bir tür kısıtlayıcı eylem ilan eden 33 piyasa katılımcısını belirledi. Bununla birlikte, çoğu, Coinbase de dahil olmak üzere, yalnızca ticaret hizmetlerini askıya aldı. Tamamen çıkarma yapmadı.”

Ripple, SEC davasının XRP’nin toplam hacminin %12’sini etkilediğini ve “XRP değerinin yok edilmesinden” sorumlu olduğunu açıkladı:

“Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde her zaman tehlikeli bir düzenleme netliği eksikliği olduğunu söylemiştir. Piyasa katılımcılarının, kripto para yenilikçiliğini ve gelişimini engelleyen net yol kuralları yoktur. SEC davasından sonra, kripto piyasaları bazı artçı şoklar yaşadı ve hacimler üzerinde olumsuz bir etki yaşadı. Ripple, geçen çeyrekte günde yaklaşık 200 milyon dolarlık XRP hacminin etkilendiğini tahmin ediyor.”

ABD düzenleyici eylemi hasara ve ABD piyasa katılımcılarının devasa bir küresel kripto para piyasasından çekilmesine neden olurken, XRP hacimlerinin %90’ına yakın bir kısmı bozulmadan kaldı ve birçok piyasa katılımcısı ABD dışındaki XRP ile ilgili işlerle ilgilendi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x