Yükleniyor...

Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı, SEC’i Hedef Aldı

Ripple'ın baş hukuk danışmanı Stu Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu (SEC) hedef aldı.

ripple

Ripple’ın baş hukuk danışmanı Stu Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) hedef aldı.

Alderoty, düzenleyicinin tüketicileri korumak yerine “çantayı elinde tutmak” istediğini savundu.

Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı Agresif Tutumu Eleştirdi

Aldetory, SEC Başkanı Gary Gensler’in düzenleyici kurumlarla işbirliği yapmak yerine agresif bir tutum takındığı savundu.

Göreve gelmeden önce kripto sektörüne karşı olumlu tavrıyla tanınan Gensler, göreve gelmesinin ardından sektöre karşı son derece sert bir yaklaşıma sahip olduğunu kanıtladı. Gensler, piyasada olan kripto paraların büyük kısmının menkul kıymet olduğunu savundu. Bu sebepten ötürü yatırımcıların acil bir biçimde korunması gerekiyor. Ek olarak müşterileri için gerekli güvenlik önlemlerini almayan platformların sorumlu tutulacağını da vurguladı.

Kısa bir süre önce hazırlanan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) bir numaralı kripto düzenleyicisi yapacak olan Senato tasarısı, Gensler’den eleştiri almıştı.

Gensler, kripto sektörünün farklı teknoloji kullanması sebebiyle mevcut menkul kıymet yasalarını ihlal etmemesi gerektiğini ifade etti. Gensler, modern otomobillerin tüm gelişmelere rağmen hala emniyet kemeri kullandığını dikkat çekerek, kripto konusunda da benzer bir tavır takınılması gerektiğini savundu. Alderoty ise SEC’in elektrikli arabalara benzin satmaya çalıştığını öne sürdü ve Gensler’in benzetmesine karşı çıktı.

Alderoty, SEC’in daha fazla düzenleyici netlik getirmesi gerektiğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner