Yükleniyor...

Ripple’ın Eli Güçleniyor: Mahkeme, SEC’in Mali Kayıtları İfşa Etme Talebini Reddetti

Yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Ripple'ın mevcut ve eski yöneticilerinin kişisel finansal verilerini ifşa etmeye zorlaması talebini reddetti.

ripple sec 1

Yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’ın mevcut ve eski yöneticilerinin kişisel finansal verilerini ifşa etmeye zorlaması talebini reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yargıç Sarah Netburn, Brad Garlinghouse ve Christopher Larsen’in SEC’in talebi üzerine kişisel mali kayıtlarının ifşa edilmesinin XRP davasıyla ilgisi olmadığına inanıyor. Bu, blockchain araştırmacısı ve XRP topluluğu üyesi Leonidas Hadjiloizou tarafından Twitter’da paylaşılan mahkemenin kararında belirtiliyor.

Mahkeme SEC’in Talebini Reddetti

Mahkeme tarafından verilen belgede şunlar belirtilmektedir:

“SEC, bireysel davalıların sağlamayı kabul ettiği kayıtların eksiksiz olduğunu doğrulamak için kişisel mali kayıtları aradığından, Mahkeme böyle bir doğrulamanın gerekli veya uygun olduğuna dair hiçbir kanıt bulmamıştır.”

ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu, Ripple Labs ve en yüksek profilli iki yöneticisi olan Larsen (eski CEO ve kurucu ortak) ve Garlinghouse (CEO) aleyhine dava açtı. Üçünü de 2012’den beri kurumsal yatırımcılara kayıtsız XRP menkul kıymetlerini satmakla suçladı. O zamandan beri iddialara göre Ripple ve yukarıda adı geçen kişiler, XRP satışlarından 1 milyar doların üzerinde kar elde ettiler.

Daha önce bildiğimiz üzere, mahkeme Ripple’ın SEC’i Bitcoin ve Ethereum’u güvenlik dışı varlıklar olarak duyurmaya iten belgeleri üretme talebini onayladı. Bu talep 6 Nisan’da kabul edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x