Yükleniyor...

Ripple’ın Emanet Cüzdanlarından 220 Milyon Dolar Değerinde XRP Çıktı!

Ripple alışılageldiği üzere emanet cüzdanlarından yüklü miktarda XRP çıkarıp piyasaya sürmektedir, şimdi ise bunlara bir yenisi daha eklenmiştir.

Ripple escrow wallets

Ripple alışılageldiği üzere emanet cüzdanlarından yüklü miktarda XRP çıkarıp piyasaya sürmektedir, şimdi ise bunlara bir yenisi daha eklenmiştir. Ripple emanet cüzdanlarından 220 Milyon dolar değerinde 1 Milyar adet XRP’yi piyasaya sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nisan ayının bitmesi ile karşıladığımız bu yeni ayda, Ripple da transferlerine devam etti ve 1 Milyar adet XRP’nin kilidini açtı.

Coinkolik’in de daha önce bildirdiği üzere, kripto para odaklı ödeme şirketi Ripple bu transferleri bir alışkanlık haline getirdi ve her ay belirli miktarlarda tokenin kilidini açmaya devam etti. (Ki bu durum çok tartışılmıştı.) Şirket bu ayki tokenlerin kilidini ise dün açtı.

1 Milyar Adet Tokenin Kilidi Açıldı!

Whalealert (@whalealert) adlı Twitter hesabının paylaştığı tweet’lere göre Ripple dün kilidini açtığı bu tokenleri üç şekilde aktardı: 500 milyonluk, 400 milyonluk ve 100 Milyonluk 3 adet transfer ile.

Şu an itibariyle Mayıs ayında açılan toplam XRP’ler 220 milyon dolar değerindedir. Ripple’ın yüz milyonlarca tokenin kilidini neden açtığı ise kripto para topluluğu için hala gizemini korumaktadır.

@Whalealert adlı Twitter hesabı tarafından paylaşılan bir başka tweet’e göre McCaleb, Nisan ayında da 63 milyon XRP aldı; toplam XRP adetinin ise 4,5 milyar XRP’nin üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu sayılar ise McCaleb’i kripto para birimi dünyasındaki en zengin insanlardan biri yapıyor.

Ripple İçin Sorunlar Büyüyor

Ripple’ın aylık token kilidini açması birçok analist tarafından eleştiriliyor. Bunun neden yapıldığı hala gizemini koruyor ve Ripple’ın üst düzey yetkilileri hariç kimse sebebini bilmiyor. Bu durum tıpkı PLUS token aldatmacası gibi, Ripple’a yönelik birçok suçlama yapılmasına neden oldu.

BitMEX gibi büyük kripto para borsaları da Ripple’ı sahtekarlıkla suçladı ve Ripple ile o günden bu güne aralarında soğuk rüzgarlar esti.