Yükleniyor...

Ripple’ın Kripto Ekonomisi 2020’de XRP İçin Büyük Sorun Olabilir

2019 yılın ilk yarısında Bitcoin oldukça yüksek bir performans gösterdi.

2020 xrp ripple

2019 yılın ilk yarısında Bitcoin oldukça yüksek bir performans gösterdi. XRP, bu başarıyı kıskanırken BTC, yılın ikinci yarısı düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen XRP, BTC’ye yaklaşamadı ve 2019’un en kötü performans gösteren kripto parası oldu.

XRP Düşüş Eğilimi Devam Edebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kötü olan kısım ise XRP’de bulunan düşüş eğilimi 2020’ye yayılabilir, çünkü kripto para biriminin temel gücü şu anda inanılmaz derecede zayıftır ve kripto para biriminin yakın gelecekte önemli bir düşüş görmesine neden olabilir.

XRP Fiyatı, Ciddi Tartışmalarla Karşı Karşıya

Yazım sırasında XRP 0,192 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin 7.000 doların üzerinde kalmasıyla birlikte azda olsa XRP düşüş eğilimini şimdilik durdurmuş gözüküyor.

2019 yılında başladığı nokta baz alınacak olursa XRP, geçen yıldan buyana yaklaşık %45 oranında değer kaybetti. Ancak geçtiğimiz yıl boyunca yükseliş eğilimi olduğuna dair azda olsa birkaç işaret gösterdi.

Genel olarak bu düşüşün ana kaynağı dünya çapında gördüğü aşağı yönlü baskı olarak gözüküyor. 2019’da bu baskıya sebep olan en büyük tartışma konusu, San Francisco merkezli Ripple şirketinin sabit olarak yüklü miktarda XRP satması görüldü.

Ripple Emanetten 200 Milyon XRP Çıkardı

2019 yılı bu tartışmalarla geçerken şirket 2020 başlar başlamaz emanet hesaplarından 200 milyon XRP (38 milyon dolar değerinde) satışa çıkardı.

Twetter’da balina hareketlerini izleyen Whale Alert hesabı, dün 200.000.000 XRP’nin (38.116.032 dolar) Ripple emanet cüzdanından çıkarılarak Ripple’a tranfer edildiğini bildirdi.

XRP Token Ekonomisi Saçma

Quantum Economics’in kurucusu olan Mati Greenspan, son tweet’inde XRP’nin token ekonomisinin herhangi bir yükseliş eğilimi görmeye elverişli olmadığını şu şekilde açıkladı:

XRP Token ekonomisi biraz saçma. Burada iki ana sorun karşımıza çıkıyor: 1. Ripple, tokenlerin çoğunu elde tutuyor ve fiyat yükseldiğinde satıyor. 2. Ağ kullanımı için XRP tokenlerine ihtiyaç bulunmuyor. Bankalar tokene dokunmadan Ripplenet’i kullanabiliyorlar.

Bu faktörlerin 2020’de kripto para biriminin fiyat davranışı üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir ve önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş göreceği anlamına gelebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x