Yükleniyor...

Ripple’ın Ortağı MoneyGram, Amazon ve Google ile Güçlerini Birleştiriyor

Blockchain şirketi Ripple'in ana ortağı MoneyGram, dijital dönüşümünü yeni bir bulut tabanlı stratejiyle artırıyor.

Rippleın Ortağı MoneyGram Amazon ve Google ile Güçlerini Birleştiriyor

Blockchain şirketi Ripple’in ana ortağı MoneyGram, dijital dönüşümünü yeni bir bulut tabanlı stratejiyle artırıyor. Sınır ötesi ödeme platformu MoneyGram, Google Cloud ve Amazon Web Services (AWS) ile birlikte bir ‘çoklu bulut stratejisi’ uygulayarak dijital dönüşümüne devam ediyor. Bu girişim sayesinde, şirket dünya çapında para transfer maliyetini önemli ölçüde azaltacak.

Şirket, işlemlerini hızlandırmak için AWS’ye güvenecek. Bu arada, Google Cloud, davranışları analiz ederek müşterilerinin deneyimini geliştirmesine yardımcı olacak. Şirketin COO’su Kamila Chytil, şirketin yıllardır en son teknolojileri benimsemeye istekli olduğunu ve her iş kolunun dijital dönüşüm geçirmekte olduğunu açıkladı. Chytil, şunları söyledi:

“Dijital dönüşümümüz şirketin operasyonlarını düzene koymasını ve masrafları önemli ölçüde azaltmasını sağladı.”

Aralık 2019’da şirket, müşterilerin “neredeyse anında” para transfer etmesini sağlamak için Visa Direct’i kullanmaya başladı.

MoneyGram Dijitalleşme Konusunda Kararlı

MoneyGram, geçen yıl lider blockchain şirketi Ripple ile önemli bir ortaklık kurarak dijital yeteneklerini genişletme taahhüdü vermişti. Dallas merkezli halka açık şirketin CEO’su Alex Holmes, XRP kripto para birimini “yenilikçi” olarak nitelendirdi ve ortaklığın paydaşları için karlılığı artırmaya yardımcı olduğunu iddia etti.

Şirket 4. çeyrek finansal raporunda Ripple’ın yazılımını kullanmak için 8,9 milyon dolar ödediğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner