Yükleniyor...

Ripple’ın Ortağı MoneyGram, En Büyük Ödeme Şirketlerinden Biriyle Güçlerini Birleştiriyor

Ripple'ın ortağı MoneyGram, Güney Koreli havale şirketi E9Pay ile işbirliği yaptıklarını açıkladı.

moneygram guneykoreli odeme sirketi ile guclerini birlestirdi

Ripple’ın ortağı MoneyGram, Güney Koreli havale şirketi E9Pay ile işbirliği yaptıklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni imzalanan anlaşmaya göre, E9Pay müşterilerinin MoneyGram tarafından desteklenen 200’den fazla ülkeye para göndermesine izin verecek. Dünya genelinde 350.000’den fazla şubeye sahip olan MoneyGram, bir banka hesabına veya akıllı telefon cüzdanına kolaylıkla para aktarımı yapabileceğiniz bir sistem.

E9Pay ile işbirliğinin temelinde, MoneyGram’ın yurtdışı havale piyasasında agresif olarak genişleme stratejisi yatıyor. MoneyGram CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, şirkette yaşanan yeniliklere ve sadık müşterilerine övgüler yağdırdı.

“E9Pay ile yapılan anlaşma, müşterilerimizin hesaplara para gönderme ve alma işlemlerini küresel çapta daha da genişletmemize sebep oldu.”

MoneyGram, E9Pay ile güçlerini birleştirmeden önce, Güney Kore piyasasında yerini garantilemek adına, Korea Post ve Sentbe gibi çeşitli fintech şirketleri ile de ortaklık başlatmıştı. Güney Kore’de yüksek talep gören MoneyGram, çeşitli bölgelere daha önce ATM’lerini yerleştirmişti.

MoneyGram tarafından yapılan bu anlaşma ile birlikte, MoneyGram’ın %10 hissesine sahip Ripple’da Güney Kore’de büyüme hızında ivme kazandırmış oldu.