Yükleniyor...

Ripple’ın Ortağı MoneyGram, Uber ile Birlikte Çalışıyor

Ripple'ın ortağı MoneyGram, salgın sırasında sürücüleri ve kuryeleri desteklemek için Uber ile bir anlaşma yaptığını açıkladı.

moneygram 1

Ripple’ın ortağı MoneyGram, salgın sırasında sürücüleri ve kuryeleri desteklemek için Uber ile bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En son basın açıklamasında Dallas merkezli para transferi hizmeti ve Ripple’ın ortağı MoneyGram, ulaşım devi Uber ile bir promosyon anlaşması yaptığını açıkladı. Bundan böyle, Uber’in sürücüleri ve kuryeleri tüm dünyadaki dijital transferlerde indirim alabilecekler.

Yardım Eli Uzattılar

ABD’de gelirlerinin yüzde 25’ine yakınını doğrudan kendi ülkelerine gönderen büyük bir Uber sürücü yığını var. Bu nedenle, önemli bir havale kaynağı olarak görülüyorlar. MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes, şirketinin arkadaşlarına ve ailelerine para transferi yapmak isteyen herkese hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi. Ayrıca, sürücülerin markayı “bildiğini ve sevdiğini” de ekledi. Holmes, şunları söyledi:

“Uber platformunda kazanan herkese hizmet etmek için Uber ile bu ortaklığı başlattığımız için çok heyecanlıyız. Şoförlerin birçoğu sık sık eve ve arkadaşlarına para gönderiyor.”

Teknoloji Firmasından Daha Fazlası

Uber, sürücülerinin kazançlarını ve harcamalarını takip etmelerini sağlayan Uber Money hizmetini başlattı. Bu yeni sistem, şirketin işçileri için banka olma niyetini doğruladı. Gelecekte Uber, 100 milyondan fazla müşterisine bankacılık hizmetleri sunmayı da planlıyor. Ripple’dan bir yetkili Asheesh Birla, Uber, Airbnb ve Google’ı ziyaret ettikten sonra, ödemelerin işlerinin önemli bir parçası olduğunu fark etti:

“Uber, Airbnb ve Google’ı ziyaret ettik ve bu firmalarda fark ettiğim şey (onları teknoloji firmaları olarak görüyoruz), ödemelerin ne kadar önemli olduğu.”