Yükleniyor...

Ripple’ın Ürün Direktörü, XRP Tabanlı E-Ticaret Ödeme Platformunu Başlattı

Ripple'ın ürün direktörü, XRP tabanlı e-ticaret ödeme platformu olan Payburner'ın beta sürümünü kullanıma sundu.

ripple kendi odeme sistemi

Ripple’ın ürün direktörü, XRP tabanlı e-ticaret ödeme platformu olan Payburner’ın beta sürümünü kullanıma sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Craig DeWitt, Payburner’ın anlık global ödemeleri göndermeyi ve almayı son derece kolay hale getirmek için tasarlandığını belirtti. DeWitt’in yan projesi olarak başlatılan proje emanet cüzdan işlevini üstleniyor. DeWitt, Payburner’ın şifrelere erişemeyeceği için kullanıcılarının fonlarının güvenli bir şekilde saklanacağını belirtti.

Payburner, ayrıca kullanıcıların PayID kullanarak ödeme göndermesine ve almasına izin veriyor. Kullanıcılar, anında global ödemeleri etkinleştirmek için paylaşımda bulunabilecekleri PayID’lere sahip olacak. Ödeme göndermek için, kullanıcılar alıcının PayID’sini girerek, XRP gönderebilir, ödeme istedikleri zamanda ise, kullanıcılar benzer şekilde ödeme istedikleri kişinin PayID’sini girip, istedikleri XRP miktarını belirtmeleri gerekiyor. Ayrıca kullanıcılar ödeme taleplerini belirten mesajlarını da mesaj kutusuna girerek gönderebilecek.

Platform aynı zamanda tek tıklamayla e-ticaret ödeme özelliklerini sunuyor. DeWitt, satıcıların kullanım ödeme kolaylığı özelliğinden faydalanmak için, Payburner hesabına sahip olması gerektiğini söylüyor. Sürece kolaylaştırmak adına, aynı zamanda WordPress ile de entegre edilen sistem, yaklaşık 455.000.000 web sitesinde kullanılabilecek.

Payburner, satıcılardan bu hizmet karşılığında %1 komisyon talep ederek, tek tıklama ile ödeme kolaylığı sunacak. Eşler arası ödemeler ve eşler arası talepler için ise herhangi bir ücret talebinde bulunulmayacak.

Kısa zaman içerisinde Payburner eklentisinin, daha fazla tarayıcıda, iOS ve Android işletim sistemlerinde de kullanılması ile birlikte, çok daha fazla kullanıcıya kolaylıkla erişim sağlanabilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x