Ripple’ın XRP Satışları Uzun Vadede Boğa Koşusunu Hazırlıyor Olabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple’ın XRP Satışları Uzun Vadede Boğa Koşusunu Hazırlıyor Olabilir

Piyasa hacmine göre 3.

ripple xrp uzun vadeli görünüm

Piyasa hacmine göre 3. en büyük kripto para olan XRP, bir çok eleştirilerin odağında bulunuyor. Şüphesiz bu eleştirilerin en başında, San Francisco merkezli bir fintech şirketi olan Ripple Labs’in tokenlerin çoğuna sahip olması ve düzenli olarak elindeki varlıkları satmasıdır.

EToro’nun eski kıdemli analisti ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, son zamanlarda aşağıdaki çelişkili satışlara dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:

XRP satışları kısa vadede negatif, ekosistem için uzun vadede pozitiftir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, XRP Satmanın Faydalı Olacağını Düşünüyor

Ripple, kurumlara ve diğer kuruluşlara XRP satmanın, hem kripto para birimi ekosistemine hem de şirketin kendisine uzun vadede faydalı olacağını düşünüyor.

Geçen yıl bir röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, firmasının sağlam bir bilançosu olduğuna inandığını söyledi. Bu bilançoya neyin katkıda bulunduğunu tartışmasa da, şirket bu röportajdan birkaç ay önce yüz milyonlarca dolar XRP sattı.

Aynı röportajda Garlinghouse, Ripple’ın hizmetlerinin uygulanmasını hızlandırmak için şirketin kurumsal ortaklarının çoğunu tatmin edecek iş anlaşmalarını ve operasyonlarını teşvik ederek güçlü XRP bilançosundan yararlanacağını söyledi.

XRP’nin piyasadaki satışlar yüzünden kısa vadede düşüş göstermesine rağmen Garlinghouse, satışların tüm ekosistem üzerinde uzun vadeli bir yükseliş potansiyeli ürettiğini düşünmektedir.

“XRP Menkul Kıymettir” Tartışmaları Devam Ediyor

Greenspan ve Ripple, her ikisi de XRP satışının daha uzun vadeli bir makro perspektiften yükseliş konusunda hemfikir olsa da, özellikle altcoin’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılma potansiyeli hakkında hala endişeler var. Bu gerçekleşirse, kripto para birimini çevreleyen ekosistemin tamamı önemli ölçüde etkilenebilir.

SEC ve mahkemeler henüz XRP’nin yasal statüsüne karar vermemiş olsalar da, dava varlığı bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak için inşa ediliyor gibi görünmektedir.

The Block CEO’su Mike Dudas, kripto para birimi ve Ripple ile ilişkisi hakkında bir sunum yaptı. Sunum ne bir adla ne de bir tarihle ilişkilendirilmedi, ancak sunum “Ripple’ın XRP’yi kurduğu ve şirket ile acentelerinin varlığı kâr ihtiyacını aşan bir fiyata sattıkları ” konusunda kapsamlı bir gerekçe içeriyordu.

https://twitter.com/mdudas/status/1215367337626537997?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1215367337626537997&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fxrp-sales-bullish-cryptocurrency-top-analyst%2F

Eğer bu doğruysa, XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceği ve davayı kaybedeceği anlamına gelir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x