Yükleniyor...

Ripple’ın Yeni Sistemi, Dijital Varlık Vergilerinde Yatırımcıların Yüzünü Güldürebilir

Yatırım alanı uzmanı Chamath Palihapitiya'ya göre; ana sağlayıcıların sezgisel kullanıcı arayüzleri ile birlikte çalışabilir sistemler oluşturmayı başardığında, sınır ötesi havaleler benimsenecek.

Ripple 1

Yatırım alanı uzmanı Chamath Palihapitiya’ya göre; ana sağlayıcıların sezgisel kullanıcı arayüzleri ile birlikte çalışabilir sistemler oluşturmayı başardığında, sınır ötesi havaleler benimsenecek.

Tek Tıklamayla Ödeme

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Palihapitiya, ödeme işlemcilerinin operasyonlarının nasıl görünmesi gerektiğine dair örnekler verdi. Örnek olarak Paypal’ın VenMo’sunu, Cash App’i ve Zelle’yi gösterdi.

Bu taslağa göre, sınır ötesi havale için bir ödeme çeki sadece birkaç simgeye ihtiyaç duyabilir. Böyle bir birlikte çalışabilirlik ve sezgisellik düzeyi, tüm büyük işlemcilerin ortak çabalarıyla sağlanmalıdır.

Palihapitiya’nın ateşli bir Bitcoin (BTC) savunucusu olduğu belirtilmelidir. Son zamanlarda Bitcoin almayan herkesin pişman olacağını iddia etmişti.

Palihapitiya, zamanında Bitcoin’i 100 dolar seviyesinde iken satın alacak kadar şanslıydı.

Birlikte Çalışabilirlik

Palihapitya, Payple adı verilen sistemin Ripple tarafından başlatıldığını açıkladı.

Bu sistem, en basit birlikte çalışabilir adresler ile ödeme kimlikleri aracılığıyla platformlar arası havale işlemlerine izin verir. Sistem, Ripple Inc. tarafından yakın zamandaki bir konferansta tanıtıldı.

Ripple CTO’su David Schwartz, bu sistemin dijital varlıkların vergilendirme ve muhasebe sorunlarından kaçınmasına yardımcı olabileceğini de vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x