Yükleniyor...

Robert Kiyosaki: Bitcoin, Altın ve Gümüş Akıllı İnsanları Daha Zengin Hale Getiriyor

Tanınmış Bitcoin (BTC) destekçisi Robert Kiyosaki, Bitcoin, gümüş ve altının akıllı insanları daha zengin hale getirdiğine inanırken Peter Schiff, CNBC'nin gümüş yatırımcılarına karşı uyarı verdiğini söyledi.

robert kiyosaki bitcoin altın ve gümüş

Tanınmış Bitcoin (BTC) destekçisi Robert Kiyosaki, Bitcoin, gümüş ve altının akıllı insanları daha zengin hale getirdiğine inanırken Peter Schiff, CNBC’nin gümüş yatırımcılarına karşı uyarı verdiğini söyledi.

Yatırım gurusu ve “Rich Dad, Poor Dad” yazarı Kiyosaki, eski altın yatırımcılarını ve genç Bitcoin hayranlarını bir araya getirenin “yozlaşmış Fed” olduğunu belirtti. Kiyosaki’ye göre ABD Federal Rezervi, kamu yararı için değil Wall Street için çalışıyor. Bu nedenle, ona göre, Bitcoin, altın ve gümüş (daha önce bir enflasyon riskinden korunma olarak bahsettiği) akıllı insanları Fed’e karşı daha zengin ve daha güçlü hale getiriyor.

Şu anda Kiyosaki, altının ons başına yüzde 1.3 yükseldiğini ve gümüşün ons başına yüzde 6.7  yükseldiğini söylüyor. Ancak XAG hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde elli daha düşük.

Kiyosaki, kitlesine gümüşün ucuz olduğunu ve ulaşmanın kolay olduğunu hatırlatıyor. Daha önce, Bitcoin hakkında da aynı şeyi açıkladı ve yatırımcıların kripto para birimini stoklayabileceğini söyledi. Ancak, izleyicilerinin yüzde doksanının bu verileri kullanarak zenginliklerini artırmak için neredeyse hiç çaba göstermeyeceğine de inanıyor.

Boğa Piyasası Olabilir

Altın savunucusu Peter Schiff, altın ve gümüş için yükseliş sinyallerini paylaştı. CNBC analistlerinin “büyük sıçrama spekülatif bir blöfün göstergesi” olduğu için yatırımcıları gümüş konusunda uyardığını yazdı.

Aslında Schiff, bunun başka bir şekilde yorumlanmaması gerektiğini ve yatırımcıların boğa piyasasının başlaması için hazırlanmaları gerektiğini söylüyor. Schiff, şu ifadeleri kullandı:

“CNBC, izleyicilerine gümüş almamaları konusunda uyarıyor. Analistler büyük sıçramanın spekülatif bir gösterge olduğunu düşünüyor. Aslında tam tersi. Bu, boğa piyasasının başlangıcı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner