Yükleniyor...

Robert Kiyosaki: “Eski Moda Yatırımcılar Dolardan Çıkıyor, Warren Buffett’in Fikirleri Çok Geride Kalmış.”

Önde gelen yatırımcı ve 'Zengin Baba Yoksul Baba' adlı bestseller yazarı Robert Kiyosaki , BTC'yi desteklemediğini söylemesine rağmen; YouTube videoları ve tweet'leriyle Bitcoin'i desteklemeye devam ediyor.

Kiyosakii

Önde gelen yatırımcı ve ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ adlı bestseller yazarı Robert Kiyosaki , BTC’yi desteklemediğini söylemesine rağmen; YouTube videoları ve tweet’leriyle Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor.

Son videosunda Kiyosaki, dünyaca ünlü milyarder Warren Buffett’e, Bitcoin ve altın hakkındaki ısrarlı eleştirisi ve dolara sadık kalması nedeniyle çıkıştı.

Ayrıca Kiyosaki’nin son paylaştığı tweet’lerine göre dolar, Fed’in parasal gevşeme politikası nedeniyle ölüme mahkum edildi.

“Bitcoin’in 3 Yıl İçinde 75 Bin Doları Göreceğini Tahmin Ediyorum”

Videoda Kiyosaki, devam eden mevcut parasal gevşeme politikasını izleyicilerine hatırlattı.

Ayrıca, milyarder Paul Tudor Jones’un  yakın zamanda Bitcoin’e girmesini, eski moda yatırımcıların dolardan çıkması ve yeni dijital altın olan BTC’ye girilmesi için bir sinyal olarak gördüğünü söyledi.

Paul Tudor Jones, Bitcoin’in şu anki durumunu altının 1971’deki düşük fiyatıyla kıyasladı. Kiyosaki, o yıl sadece 35 dolar iken, sonraki yıllarda XAU’nun 850 dolara kadar yükseldiğini belirtti. Altının mevcut fiyatı ise 1,779 dolardır.

Yatırımcı ve finansal okuryazarlık kitaplarının yazarı Kiyosaki, güvenli sığınak varlıkları (ve son zamanlarda Bitcoin) olarak gümüş ve altının ateşli bir savunucusu olmuştur. Son tweet’inde, 3 yıl içinde Bitcoin’in 75 bin doları göreceği yönündeki beklentilerini paylaştı. Altın bir yılda 3 bin dolar, gümüş ise (şu an 17 dolar) beş yıl içinde 40 dolara yükselecektir.

“Warren Buffett, Bitcoin’e Sataşıyor”

Yatırım gurusu, bir Bitcoin düşmanı olan Warren Buffett’den de bahsetti. Birkaç yıl önce Buffett, Bitcoin’i ‘fare zehiri’ olarak adlandırmıştı. Bu yılın başlarında Tron CEO’su Justin Sun; Buffett ile bir yardım yemeği düzenledi, hatta ona BTC ve TRX içeren bir cüzdan bile sundu.

Sun ve kripto endüstrisinin diğer liderleri (Litecoin kurucusu Charlie Lee, eToro CEO’su Yoni Assia, vb.) ile yapılan görüşmeler boşunaydı. Buffett lider kripto para birimini almaya ikna olmuyordu. Ancak milyarder, blockchain’in umut verici olduğuna inanıyor.

Robert Kiyosaki, videosunda yatırım fikirlerinin çok eski olduğunu söyleyerek Buffett’i eleştiriyor. Kiyosaki, şu anda Buffett’in doların en iyi güvenli liman varlığı olduğuna inandığını ve 150 milyar dolar nakiti bulunduğunu belirtti.

Buffett sadece Bitcoin’den nefret etmekle kalmıyor, aynı zamanda altına güvenmiyor ve borsanın da bir balon olduğuna inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner