Yükleniyor...

Robinhood, Dogecoin (DOGE) de Dahil Kripto Para Yatırma ve Çekme İşlemlerine İzin Verecek

Çevrimiçi ticaret uygulaması Robinhood, Dogecoin (DOGE) de dahil olmak üzere kripto para birimlerini çekme ve yatırma işlemlerinin sağlanmasını planladığını söylüyor.

robinhood

Çevrimiçi ticaret uygulaması Robinhood, Dogecoin (DOGE) de dahil olmak üzere kripto para birimlerini çekme ve yatırma işlemlerinin sağlanmasını planladığını söylüyor. Bu zamana kadar sadece alım satım işlemi gerçekleştirilebiliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çarşamba günü atılan bir tweet’te, uygulama sağlayıcısı ekstra işlevselliği sağlamayı “tamamen amaçladığını” söyledi ancak ne zaman etkinleştirilebileceğine dair tarih belirtilmedi. Şu anda trader’lar, destek sayfasına göre uygulama içinde yalnızca alım satım yapabilirler.

Tweet, Bloomberg’in Robinhood’ın dünyanın en büyük Dogecoin (DOGE) cüzdanının sahibi olduğunu iddia eden bir makale yayınlamasından bir saat önce geldi. Robinhood tweet’te “şu anda kripto para biriminlerine yatırım yapmadığını veya herhangi bir müşterinin kripto para birimini kendi çıkarına kullanmadığını” belirtti.

Popüler mobil ticaret platformu, geçtiğimiz ay, kullanıcılarının kripto para birimleri ve GameStop hissesi de dahil olmak üzere bazı değişken menkul kıymetler satın alma becerilerini sınırladıktan sonra son zamanlarda büyük eleştiri almıştı. Robinhood, daha sonra birincil neden olarak “olağanüstü piyasa koşullarını” gösterdi.

Şirket, dalgalı dönemde acil durum fonunda 3,4 milyar dolar topladı. Daha önce bildirildiği gibi “kripto para için anında satın alma gücünü sınırlama” kararı, kullanıcıların satın alımları için yerleşik fonları kullanmaya başvurmaları gerektiği anlamına geliyordu.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Reddit ticaret grubu r/WallStreetBets tarafından yönetilen GameStop pump’ı sırasında neler olduğu konusunda Perşembe günü Kongre önünde ifade vermeye hazırlanıyor. Tenev, şirketinin “geçmişte borsaya erişemeyen birçok yatırımcıya kapıyı açan özellikler sunduğunu” söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x