Yükleniyor...

Roger Ver, Covid-19 Tehlikesini Kabul Etti

Covid-19 pandemisini inatla küçümsemeye çalıştıktan sonra, Bitcoin Cash (BCH) savunucusu Roger Ver, bu tavırlarından vaz geçmiş görünüyor.

roger ver covid 19

Covid-19 pandemisini inatla küçümsemeye çalıştıktan sonra, Bitcoin Cash (BCH) savunucusu Roger Ver, bu tavırlarından vaz geçmiş görünüyor. Ver, şimdi yeni koronavirüsün ‘çok tehlikeli’ olduğunu kabul ediyor. Bununla birlikte paylaştığı venn şeması pandeminin aşırı erişim için bir bahane olmaması gerektiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ver’in attığı son tweet, Covid-19 şüphecisinin söyleminde dramatik bir değişimi temsil ediyor. Ver, virüs hakkında endişelenenlerin kendilerini izole edip, geri kalanı rahat bırakmaları gerektiğini söylemişti. Ver ayrıca, pandeminin parabolik doğasını göz ardı ederken, diğer hastalıkların neden olduğu ölümlerin oranlarıyla karşılaştırmıştı.

Koronavirüs, 118 binden fazla ölümle dünya çapında iki milyon vakaya yaklaşıyor. Şimdiye kadar, en kötü etkilenen ülkeler durumlarını düzeltmek için mücadele ediyor.

Ütopya Önerisi

Elbette Ver’in güçlü liberter inançlara sahip olduğu göz önüne alındığında hükümetlerin haklarını etkilemesini istemediği gerçeği sürpriz değil. 2017 yılında Olivier Janssens ile birlikte bir ütopya kurmayı bile önerdi. Ver, şunu söylemişti:

“Bir yığın parayla ölmek hiç de eğlenceli değil, o yüzden dünyayı daha iyi bir yer yapalım.”